| madalina_4528 a întrebat:

Hey...verigheta se poarta pe dreapta sa stanga? am vazut azi un barbat si purta,, verigheta, inel" pe stanga :s acum ce e inel sau verigheta?big grin

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un om logodit și poate fi și verighetă dar poate fi și inel!
Pa, pa.

neluL
| neluL a răspuns:

Hey! Verigheta se poarta pe mana stanga! Daca o purta pe dreapta inseamna ca era inel sau asa vroia sa o poarte!

| answer a răspuns:

"Exista doua slujbe: de logodna (se pune verigheta pe dreapta) si de cununie (se muta verigheta de pe dreapta pe stanga). Poti sa le faci separat sau impreuna."

Răspuns utilizator avertizat
| cristinaxt a răspuns:

Pe sanga se poarta verighetawinking pe degetul al 4-lea incepand de la degetul mare( asa pe babeste spus), si da se mai poate purta si inele etc etc acum depinde poate a primit ceva inel si ii e mare pe dreapta si`l poarta pe stanga

| αłναıиıα a răspuns:

Daca poarti vergheta pe stanga inseamna ca e casatorit, daca vergheta e pe mana dreapta atunci e doar logodit.