| FaraNume_7993 a întrebat:

Hey, vreau sa ma ajtati. fara mijtouri sau alt.plzz. Pai imi place de un baiat mai mare decat mine cu 3 ani! Il plac de mult timp, asa.Azi vb la tel cu o colega si el ia luat telefonul [app:el e varul colegei mele]si a inceput sa imi zica daca vreau sa fiu prietena lui, ca sa ne intalnim si eu nu i-am zis nimic crezand ca glumeste, nu e prima data cand imi spune asta, in fine! ne-am mai intalnit dar mai era si alt cu noi, si el se uita incontinu` la mine! Nu stiu ce sa fac crying Oare ma place? sad Oare sa ii spun ca il plac? sad Please help me! Dau funda la primul rasp care ma ajuta! Thank u so much love struck

7 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Se poate ca si el sa te placa daca ti-a zis de atatea ori si s-a si uitat la tine, si cred ca ii poti spune ca-l placi si ati putea fi impreunawinkingSucces!

| Pixel2009 a răspuns:

Uite, e un caz clasic :d
Eu zic să apari de mai multe ori unde e şi el, sau să faci în aşa fel încât să te întâlneşti cu el mai mult şi dacă o să continue să se comporte la fel poţi să ieşi doar cu el.
Important e să petreceţi cât mai mult timp împreună ca să îţi dai seama dacă te place sau nu. Dacă o să îţi spună că te place şi ţie îţi place de el spune`i şi tu : " acum nu mi`o lua in nume de rău dar şi mie îmi cam place de tine " sau ceva de genul ăsta.
Dacă îl placi şi simţi că poţi avea încredere în el, dă`i o şansă. Numai tu poţi să decizi dacă îl vei crede sau nu, iar dacă o să te înşeli şi el vrea doar să`şi bată joc de tine aminteşte`ţi că nu e ultimul băiat de pe lume.
Nu poţi să nu îţi destăinui sentimentele mai ales dacă îţi sunt împărtăşite, chit că poţi să suferi.
Proprie experienţă happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca te place si ca daca a intreba ai avea numai de castigat din punctul meu de vedere

| MasterGoldX a răspuns:

Discuta cu el in amanunt despre daca chiar te place sau nu. daca tot iti zice ca vrea sa fie cu tine, zi ca-ti place el. daca nu esti ferm convinsa ia-ti un ragaz de timp pana te simti sigura. vb si cu verisoara lui, colega ta despre treaba sata, poate te ajuta cu el. poate te ajuta sa afli daca chiar te place sau nu. fii indrazneata. daca se intampla sa nu fi cu el, atunci poti sa-ti gasesti altul, ca sunt destui; dar daca se intampla sa fi cu el, atunci happy ending.

| GeorgeGabriel a răspuns:

Ascultati inima si vezi ce iti(poti lua decizii singura) zice si nu cred ca facea mistoo

| claudiax27y a răspuns:

Uite,eu as spune sa ii spui( adica sincer gluma asta e f.f.f. proasta, nu cred ca e asa nesimtit),dar plan B daca e afla mai multe informatii si fa-l pe el sa te placa, de bilda poarta culoarea lui preferata, cand discutati gaseste lucruri in comun(fa-l pe el sa vorbeasca) afla de la rudele lui sau chiar prieteni. Crede-ma planulB functioneaza totimpul(l-am testat). Sincer sper ca am fost de ajutor adica fetele se ajuta, nu? laughing)))))))

| fnk_6992 a răspuns:

Dupa parerea mea ii place de tinehappy Daca si tie iti place de el zi "DA"happy