| andulicious a întrebat:

Am si eu o problema :-s Sper sa nu va plictisesc daca este prea lunga.
Deci, am stat cu o fata vreo 1 luna si intr'o seara s-a intalnit cu fostul' ei iubit si asta a sarutat'o. Dupa cateva zile vorbea cu el din ce in ce mai mult si s-a despartit de mine ca sa stea cu ala. Intre timp cred ca m-am indragostit de o alta fata straight face Vorbesc cu ea mult chestii, stiti voi despre ce vorbesc. Dar cu fata care am stat e mai greu straight face Imi spune mereu ca inca tine mult la mine sau ca vrea sa ne inpacam dupa ce se desparte de ala. Zice ca nu o sa stea foarte mult cu el sigh si cred ca se supara daca afla... dar cu fata asta vorbesc doar de vreo saptamana, e noua aici la mine, ce sa fac?! :-ss ca nici eu nu stiu sigh astept sfaturi sigh
Si inca o problema, sa zicem ca vreau sa ii spui acelei fete ca vreau sa stau cu ea, ce ziceti sa mai astept un timp sa ne cunoastem mai bine sau sa ii zic acum?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Las-o pe fosta si stai cu cea pe care ai cunoscut-o recent

| neutrino a răspuns:

Fosta trebuie sa apartina trecutului. Acum trebuie sa ai grija de actuala fata, sa nu devina si ea trecut.

| RoxRoman a răspuns:

Sincer fosta ce vrea sa faca? sa te tina ca o carpa? acum pe buna. iti dai seama ce urat suna"vreau sa ne impacam dupa ce ma despart de asta" nu e ok! nu merita nimic. eu zic sa o lasi pe tipa aia in pace si sa vorbesti cu fata de care iti place acum. si aialalta nu are decat sa sufere, trebuie sa isi dea seama ce a pierdut si sa isi dea singura in cap...

| rozbombon a răspuns:

Parerea mea este sa-i spui acum tot, nu are rost sa stai dupa ea, atata timp cat nici ea nu s-a gandit la tine si s-a combinat cu celalat, mi se pare aiurea oh go on. Acum ca ai cunoscut si tu o alta fata, profita de ocazie ( nu ca ar fi ultima ) si fii cu ea. Nu o astepta pe cealalta, chiar nu meritabatting eyelashes
Gandeste-te si la fericirea ta, nu numai la fericirea celor din jurwinking.
Sper ca te-am ajutat.

| andulicious explică:

Va multumesc la toti big hug
Daca mergea sa dau funda la toti o faceam sincer.
Bye :*

| ButONaSirynuKA a răspuns:

Eu spun sa ii spui acum pentru ca poti sa o pierzi daca astepti prea mult...si app fosta nu merita pentru ca te-a parasit pe tine ca sa se duca cu ala? nu merita efortul...