| AdaIoana18 a întrebat:

Heyy ce faceti? :*... Am si eu o intrebare sunt de ceva timp cu un baiat pe care am putut spune ca il iubesc dar de la un timp numai se comporta asa cu mine, ieri cand am vb mi-a spus ca dupa ce pleaca din tara ne vom desparti si atunci vom uita totul si la telefon numai vb cu mine imi da pr de a lui sa vb, dar faza e ca acum dup ce mi-a zis lucrul acesta numai simt nimic pentru el si am inceput sa vb cu prietenul lui cel mai bun dar fara sa stie am inceput sa avem o relatie pentru ca si el vrea, ma suna sa vb imi spune ca de mult a vrt sa fie pr meu si ca ma iubeste. Eu nu stiu ce sa mai fac pot spune ca il iubesc mai mult decat pe prietenul si vreau sa continui aceasta relatie dar fara sa afle prietenul. Ce credeti sa continui aceasta relatie? Dau fundita pentru cele mai bune raspunsuri... pup

Răspuns Câştigător
| miky06 a răspuns:

Normal ca da daca iti place trebuie sa continui si ar trebui sa-i spui si la actual prieten ca nul mai iubesti nu da cu piciorul la sansa de ati cunoaste adevarata iubire eu iti urez noroc in dragoste si fa ceti spune inima astept raspuns

3 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Il iubesti mai mult decat pe prietenul tau dar totusi vrei sa ramai si cu prietenul. ai grija.analizeaza mai bine ceea ce simti.nu sta cu amandoi deodata! alege-l pe cel care il iubesti mai mult, fiindca e nedrept sa il faci pe celalalt sa sufere fiindca ai da dovada de lasitate(probabil te gandesti ca de i-ai spune asta ar suferi). Mare grija ca s-ar putea sa fie doar o simpla atractie intre tine si prietenul care pleaca in strainatate si nu iubire! Totusi, lasa-te dusa de val.
Funda?

| AdaIoana18 explică:

Ms mult pentru sfaturi am ales sa raman cu prietenul lui cel mai bun si am aflat si cauza comportamentului lui... adica umbla cu prietena mea Imi pare bine ca am facut lucru asta tongue... ma simt foarte bine ca am inceput sa am o relatie cu prietenul lui fara ca el sa stie tongue

| deutza05 a răspuns:

Da continua si lasa-l pe ala care a plecat fiindca daca a zis asa inseamna ca nu te iubeste