| BubuSandri a întrebat:

Heyy TPU! Am o mica. (mare) problema. Mda dupa cum ati ghicit e vorba despre un baiat. L-am vazut de cateva ori pe strada si la mai multe concerte, are de asemenea si o formatie in care e chitarist. Il am de mult timp si prieten pe facebook, si de curand mi-am pus o poza noua pe care m-a sfatuit o prietena s-o pun, si arata oribil, insa el a fost din primii care mi-a dat like, si pe la celelalte poze. Mentionez ca nu am mai vorbit niciodata, n-am schimbat niciun cuvant, insa chiar il plac mult mult. Apropo. eu fac 14 ani in august si el 17 in septembrie... credeti ca as avea vreo sansa? Cum pot face sa ma remarce? Si cum ma pot baga in seama cu el daca el n-o face? Si ce sa-i dau de inteles?laughing

Please raspunsuri serioase... si nu spuneti genul "Are 17 ani, tu 14, vrea doar sex." nu e asa! happy Funda cine ma ajuta puppy dog eyes.

2 răspunsuri:
| HikariAi a răspuns:

Hey... Uite ideea mea: eu zic asa, sa-i spui un "buna", "ce faci?" -> cam asa se incepe o conversatie, nu? gasesti pe moment ce sa-i spui, fi tu si atat. Anyway, daca noi iti spunem cum sa faci, ar fi ideile noastre, nu ai fi tu, si dupaceea ce-o sa faci, o sa ceri mereu ajutorul TPU toata viata... Oricum, iti spun asa: salutal si gasesti atunci ce sa-i spui. daca si el simte la fel, va gasi si el subiect de comvorbire. Apropo, nu vreau sa te dezamagesc, dar un like, nu e cine stie ce... Eu zic asa, cel mai bine e sa nu te gandesti intr-una la el, l-ai iubi din ce in ce mai mult fara sens. Totul trebuie sa vina de la sine, vorbeste cu el, observa si ce parere are si el despre tine si daca e totul okey deschideti un subiect interesant, si asa va atasati unul de celalalt. 3 ani, nu e diferenta mare de varsta si sunt de parere ca nu toti baietii sunt niste idioti cu gandul numai la sex. Aa, uitasem... chestia cu sansa, hm. oricine are aceeasi sansa in toate, asa ca, nu te descuraja cu asta, poate sa fie si baiatul lu Basescu, nu conteaza asta, daca el e un baiat okey. Sper sa-ti fi fost de ajutor. Good luke and take care! Bye!

| cflori a răspuns:

Da-i si tu un like,doua inapoi, daca ai curaj ii poti lasa un comment simplu si dragut sau chiar sa intri pe chat cand e online sa-i spui buna, ce faci? si sa te legi de muzica lui, de trupa lui, sa-i spui ca-ti place muzica lui daca l-ai auzit vreodata sau sa-i spui ca ti se pare f. tare ideea asta..se va simti f bine ca iti place ceea ce face si o sa ii dea incredere in el zic eu.
In orice caz, fii tu insuti si nu incerca sa pari altceva decat esti.
Daca merge bine, daca nu, iarasi bine..sunt multi baieti draguti pe lumea asta!
Oricum, bafta! happy