| adina_6125 a întrebat:

Hi:*am o poveste foarte complicata si v-as ruga sa ma ajutati. am nevoie de voi pentru ca prietenul meu a inebunit total dar mai bine va spun intreaga poveste:eu stau de vreo 1 luna cu un baiat si el e foarte gelos si posesiv. eu i-am spus sa nu mai fie asa pentru ca nu are de ce pentru ca eu la el tin. in ultima vreme nu ne mai intelegem pentru ca s-a bagat un prieten de-al lui se baga intre noi(ei sunt "baieti de cartier"), imi tot spune prietenul lui "draguta mea","yuby" si "te iubesc". ieri am fost la verisoara mea si vb pe mess cu iubitul meu si cu prietenul lui si prietenu lui imi tot zicea ca imi bat joc de el ca ma iau de el dar nu e adevarat, iar iubitul meu nu ma apara deloc si m-am enervat pe el(trebuie sa mentionez ca amandoi erau beti dar nu stiam). eu si verisoara mea am hotarat sa ne punem pe invizibil si dupa aia pe online si sa spunem ca o intrat altcineva pe idiul meu pentru ca prietenul iubitului meu imi tot spunea ca isi pune prieteni sa ma bata maine. pana la urma a zis ca sa ma pregatesc pentru bataie. l-am sunat pe iubitul meu sa faca ceva si imi tot inchidea pentru ca era nervos pe mine si cand a raspuns nu era el, era o fata si am inchis dupa aia am mai sunat si o raspuns alta fata si cand am sunat a 3-a oara a raspuns el si era beat mort si a zis ca sa il sun pe la 12-1 sa imi spuna daca ma iarta. pana la urma i-am dat un bip si nu m-a sunat inapoi si m-a sunat e la 9 si m-a trezit si mi-a spus ca ma iarta si ca vb el cu prietenul lui. pana la urma m-a lasat in paca dar a spus ca daca ma mai iau de el atunci nu ma mai iarta(prietenul iubitului meu). am aflat ca iubitul meu a fost la discoteca si sa imbatat si a facut... cu 2 fete de 20 de ani. iubitul meu mi-a spus acum 3 zile cand vroiam sa ma despart de el ca daca ma despart de el ma bate si n-am avut curaj sa ma despart de el.acum ma obliga si atunci cand o sa ne vedem sa il las sa ma ia de mana, sa ma ia in brate, sa ma sarute si chiar sa ne mozolim. acum tot timpu cand il sun parca e beat si mi-e frica ca nu cumva cand o sa ne vedem sa fie beat(si nu spuneti ca nu poate pentru ca poate mai ales daca nu vine singur eu numai cu fete pot sa merg si ele nu au ce sa faca). la parinti nu pot sa le spun despre el pentru ca si-ar pierde incredereain mine si nu mar intelege plus ca nu pot sa fie tot timpul cu mine asa ca nu are rost.Va Rog ajutati-ma! SCUZE PT GRESELI DAR SUNT FOARTE STRESATA. DAU FUNDITAlove struck

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu e ceva normal sa faca asa, si eu nu cred ca o sa te bata.Nu mai iesi cu el afara, si evita'l.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Fata mea, lasa-l urgent! Un betiv imprevizibil gelos si posesiv vrei? E o combinatie mortala! Daca te mai ameninta cu bataia anunta-ti parintii sau, daca este grav- politia!

| AnonimA a răspuns:

Da... tare povestea ta pai iti spun asa vb cu el spune-i ca nu mai vrei nimica cu el sa te lase spune-i sa n te mai ameninte ca nu iti este frica de el. daca da in tine ai meritat scuze ca ti-o zic dar tu nu ai vz in ce anturaj e el? cum ai putut sa te bagi cu un tip asa? sincer chiar imi pare rau pentru tine adica ma gandesc daca as fi eu in lucul tau. da-mi idul tau p privat sa mai vorbim sa iti mai dau niste sfaturi ca vad ca iti este frica d nemernicul ala:*:*

| anonimul a răspuns:

Da daca el e mereu beat? stii ca beti nu simt durerea?
fa-ti un alt prieten fara sa afle el, da gasesteti unu care sa te poata apara, si povestestei noului prieten totul, siai sa vezi ceo sa faca elbig grin,
SAU
suna la politie sa vina intr-o anumita zona si provoacal pe prietenul tau (asta primul)(deja fostul)(alcolicu)sa fie violent. aparate vreo 2, 3 min pana ce vine politia siai scapat de el

| piciuk a răspuns:

Asa se intampla cand "fetele bune vor baieti rai". acum pe bune, chiar nu ai gasit si tu altu? adica, asa iti plac tie, betivi, batausi, gelosi? gandeste-te ca daca face asa cu tine dupa o luna, mai tarziu risti sa iei batai grave de la el si sa fii (doamne fereste) supusa la cine stie ce perversiuni d-ale lui.incearca sa-i explici ca tu vrei altfel de relatie, sa simti ca te iubeste, nu sa simti doar teama ca ti se va intampla ceva. stii. multe dintre noi facem greseala sa fim impreuna cu astfel de baieti, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ramanem cu ei sa suportam fitele lor de "baieti periculosi". fa-l sa inteleaga ca daca te vrea cu adevarat trebuie sa se schimbe.ai grija d tine si nu te mai lasa calcata in picioare de asemenea om

| Loryoficial a răspuns:

Pai evital, nu te mai gandi la el, nu te mai intalni cu el, da-i pace!
din cate am intzeles din povestea ta mi-am facut o parere despre prietenul tau! E un alcolist prost fara minte! daca pune mana pe tine da-mi ID lui de mss pe PV si promit ca nu se mai ia de tinebig grin

| adina_6125 explică:

Nu am cum a pus un baiat sa ma urmareasca poate sa imi faca ceva oricand vrea el si sincer mie foarte firca.cand sunt pe strada mie firca de mor chiar daca nu sunt singura.

| sefata a răspuns:

Fi atenta, ia atitudine si incearca sa rezolvi totul cu, calm si rabdare! spune-i ca daca vrea sa fi-ti impreuna in continuare sa isi schimbe comportamentul si sa te trateze frumos. Si astfel vei ajunge sa il iubesti. Iar in legatura cu prietenul lui, va rezolva iubitul tau daca se va purta frumos cu tine. Daca te iubeste cu adv o sa accepte schimbarile astea daca nu, nu merita! si mai bine il eviti! Succes si nu fi fraiera nimanui! >.

| marian123 a răspuns:

Daca ai facut sex cu iubitul tau (apropo, citi ani ai?)dai si prietenului o bucatica daca esti majora, daca nu da fuga la politie, te pup.

| paula16 a răspuns:

Eu zis sa le povestesti parintilor tai.nu cred ca isi vor pierde increderea in tine, orice parinte isi iubeste copilu orice ar face.Asta daca simti ca nu poti sa te descurci singura adica sa il parasesti nu merita sa stai cu el. Oricat am zice noi ca parintii nu ne inteleg o sa fie doar la inceput ne vor doar binele ai incredere in ei.

Ai grija de tine >big grin