| Mihai_3714 a întrebat:

Hi. Azi i-am spus unei fete pe care o plac foarte mult ( Ma gandesc la ea de 2 luni si incerc sa vb cu ea in fiecare zi)...ca o plac si chestia este ca mi-a spus ca ii place de alt baiat si ca sunt dragut dar nu poate fi cu mine din moment ce ii place de respectivul. Tot timpul ma gandesc la ea si gandul ca vrea doar sa ramanem amici ma sperie foarte mult. Cand ma gandesc la ea si ca nu vrea sa fim impreuna imi bate inima foarte mult, sunt trist, imi este rau si parca nu mai am nici o legatura cu realitatea si nu mai am nevoie de nimic. Chestie este ca mai mi-a placut de doua fete mai demult si am avut raspunsuri negative, nu stiu ce sa fac PLUS ca imi lipsesc foarte mult colegii din generala chiar daca sunt in clasa. 10...de ce am mereu ghinion? Si nu am nici macar un prieten sa ii spun aceste lucruri? Iar mai ales cum sa fac cu fata asta, sa uit sau ce?

Multumesc celor care au citit... eventual raspuns!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai, nu-ti face sperante desarte. Celalalt baiat poate si sa nu existe, este doar motivul creat de ea ca sa nu sune respingerea prea categoric si sa te raneasca mai tare. Cauta sa-ti faci niste prieteni, din cei cu care ai gusturi comune, apoi vezi cum faci si de-o gagica. thinking

| baru a răspuns:

Sall. Nu te mai chinui. Daca este sa fie a ta, va fi. Daca nu,---- Asta este Lumea nu a inceput cu ea si nici nu sa sfarsit. Daca era sa-i placa de tine, ti-ar fi spus, sau ti-ar fi dat un raspuns de asteptare.Asa se spune: Tot cea ce nu te omoara, te intareste. Ca atare, fi tare, mergi cu capul sus, nu te apleca deoarece nu ai de ce, esti barbat, arata ca esti barbat, si nu fi lingau. Vei pierde. Unei femei nu-i plac lingai. Daca este sa castigi, vei castiga numai prin atitudine si demnitate. Legat de prieteni, trebuie sa intelegi ca pe aceasta lume esti singur. Este foarte bine ca nu ai cui sa-i spui, durerile tale, deoarece, multi vor rade de tine, sau nu toata lumea i-ti vfea binele. Viata merge inainte, nu te uita inapoi. Eu i-ti doresc sa fii cu persoana pe care o placi, dar, fi barbat, indiferent cat vei pierde. Sa fi fericit Pa

| Blondamea a răspuns:

Pai...vezi daca te ubeste daca te ubeste pe tine la fel ca pe acela va trebui sa leaga intre tine si el dar daca nu te ubeste uito ca altfekl vei suferi dupa ea toaa viata

| Deddu a răspuns:

Pai incerca sa ii fii tot timpul alaturi si sa o sprijini mereu.arata-i ca iti pasa de ea si spune-i ca oricare ar fi relatia dintre voi o sa se poata baza pe tine mereu. daca nu merge...mai sunt si alte fete(si stiu ca vei spune ca "da sunt dar nu ca ea" stiu cum e )cat despre prieteni.hmm sa nu incerci sa te imprietenesti cu cineva numai de dragul de a avea prieteni.prieteni adevarati se gasesc foarte greu.stai linistit o sa ai parte de prieteni happy am fost intr-o situatie aproximativ asemenatoarea cand ma simteam foarte singura dar nu e asa. tot timpul exista cineva caruia ii pasa de tinehappy sper ca am ajutathappy Succes!