| Mihai_3714 a întrebat:

Hi. Ia-m spus unei fete pe care o plac foarte mult ( Ma gandesc la ea de 2 luni si incerc sa vb cu ea in fiecare zi)...ca o plac si chestia este ca mi-a spus ca ii place de alt baiat si ca sunt dragut dar nu poate fi cu mine din moment ce ii place de respectivul. Tot timpul ma gandesc la ea si gandul ca vrea doar sa ramanem amici ma sperie foarte mult. Cand ma gandesc la ea si ca nu vrea sa fim impreuna imi bate inima foarte mult, sunt trist, imi este rau si parca nu mai am nici o legatura cu realitatea si nu mai am nevoie de nimic. Chestie este ca mai mi-a placut de doua fete mai demult si am avut raspunsuri negative, nu stiu ce sa fac PLUS ca imi lipsesc foarte mult colegii din generala chiar daca sunt in clasa. 10...de ce am mereu ghinion? Si nu am nici macar un prieten sa ii spun aceste lucruri? Iar mai ales cum sa fac cu fata asta, sa uit sau ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu tine, doar ca o data ce i-ai zis ca iti place de ea > game over. ( asta nu se aplica daca ei ii placea deja de tine ) Te-a refuzat frumos, a bagat o duma acolo ( am fost si eu acolo - era chiar aceeasi vrajeala ) si te-a bagat in categoria prietenilor, de unde poti evada foarte greu; trebuie sa-i arati ca ai caracter, principii si nu ar strica deloc sa te vada in compania altor fete, poate chiar facandu-le sa rada copios; asta ii va schimba parerea despre tine; iar cand esti in preajma ei, ia-o la misto, atinge-o mai des, da-o jos de pe piedestal. Toti am avut experiente negative, unele mai urate ca altele si totusi nu am renuntat. Invata ce poti si mergi mai departe.
Niste sfaturi:
1. Las-o pe asta putin si incearca sa vorbesti cu alte fete, sa vezi cum nu o sa te mai gandesti la ea
2. Sunt peste 3 miliarde de femei pe glob; de ce ar fi ea asa speciala?
3. Da-i putin cu ignore, o sa o aduci la sentimente mai bune; dar probabil e o cauza pierduta, de indata ce i-ai marturisit ca-ti place de ea
4. SA NU MAI SPUI NICIODATA UNEI FETE CA-TI PLACE DE EA; arata-i asta; atinge-o, glumeste cu ea, adu in discutie subiecte mai sensibile
5. Nu ai nicio problema, dar daca renunti asa usor, nu vei ajunge departe; lasa scuzele si prostiile, invata din toate astea si data viitoare fa mai bine
6. Fa-ti prieteni; joaca fotbal cu ei, cheama-i la o bere, karaoke prostii; gandeste-te la ce esti tu bun si scoate in evidenta; ar trebui sa te aprecieze
7. Te felicit pentru ca actionezi; ti-a placut de ea, i-ai spus si daca ti-ai ajusta putin tehnica ai obtine rezultate importante
8. Nu da niciodata o putere asa mare unei femei "imi bate inima foarte mult, sunt trist, imi este rau "; cine-ti conduce viata? tu sau ea?
Acum depinde de tine sa filtrezi toate sfaturile astea si ce crezi ca e bun, implementeaza.

3 răspunsuri:
| Rio4cwalk a răspuns:

Incearca sa o cuceresti prin diferite lucruri, vorbeste cu un prieten de-al ei si incearca sa aflii ce ii place si poate se va uita la tine si il va lasa pe celalalt big grin Multa BAfta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

We asa ma gandeam si eu cand am vb cu o fata p mess i-am cerut numarul d tel si mi la dat si nu aveam curaj sa vb cu ea. dar in cele din urma am vb cu ea si suntem impreuna acumwinking

| Antikku a răspuns:

Buna Mihai. Da, ai dreptate, colegii din generala erau ceva mai mult decat cei din liceu. Si eu ma gandesc asa uneori, dar revin in realitate si spun ca viata merge mai departe.
Ai avut curaj sa-i spui ca iti place de ea, acum trebuie sa traiesti realitatea. Daca ea te va placea, iti va raspunde intr-un fel sau altul. Ar trebui sa vezi felul in care te priveste, cum reactioneaza cand esti in preajma ei sau daca pleaca privirea cand iti intalneste privirea.
Daca vrei sa vorbesti deschis cu cineva sau sa primesti idei, sfaturi, imi poti trimite un mail la adresa antikku.guitar@yahoo.com.