| Lallixd a întrebat:

Hi :c. imi place de cineva si nu am curajul sa-i spun ce simt :c.
Ma ajutati cu niste sugestii?
Fundita

Răspuns Câştigător
| claudia511 a răspuns:

Ceva motivational: daca nu o faci, vei trai cu gandul, gen, cum era daca-i spuneam si iti parea rau. Ma gandesc ca nu esti la gradi sa iti fie rusine sa-i spui si numele, so, go get him, girl. Spune-i ca-l placi si gata, nu ai nimic de pierdut, ai de pierdut doar daca nu ii spui.

7 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Stai degeaba si stai prost. Nu sunt personal de acord cu tampenii online sau sms decat daca e o distanta si nu ai cum altfel. Daca nu raspunde o sa mori din cauza gandurilor negre.Te duci frumos fara excese gen flori, declarati spumoase, restaurante sau mai stiu eu ce. Simplu cand e singura si o intrebi. Nu e mare smecherie si daca refuza o sti pe loc nu astepti 1000 ani un raspuns.

| Mussette a răspuns:

Mie una nu mi se pare prea placut sa-i spui printr-un mesaj ca-ti place sau ca te-ai indragostit.
Da de inteles ca-ti place, arata-i ca esti indragostit/a si va intelege (ii zambesti, ii dai like-uri, ii lasi mesaje sugestive pe privat, nu in vazul lumii, ii dai atentie).
Ii poti spune ceva de genu; ca-ti face placere prezenta lui/ei sau ca te simti bine...ce-ti place tie la el/ea.
Si prinde putin curaj; e mult mai placut sa-i spui in fata, ca-ti place dadaca ai posibilitatea, decat prin mesaj. big grin

| TeckTonik997 a răspuns:

Ii spui prin telefon, mesaj, facebook, ceva de genul: " stii, am o problema, m-am cam indragostit putin de tine" si vezi care e raspunsul. Asa e cel mai ok, nu iti pui chiar tot sufletul pe tava si puteti ramane prieteni in cazul unui refuz (sper sa nu fie cazul).

| Alissa11 a răspuns:

Il faci pe el sa isi dea seama ce simti. Faci gesturi dragute pentru el, petreci mai mult timp cu el, esti atent la el si isi va da seama singur, si pe langa toate acestea va considera ca esti o persoana minunata facand atatea pentru el.

| Iamnotme a răspuns:

Dacă chiar nu ai curaj, bea o bere ( nu mai multe ), şi după aia sună-l. O să ai tupeul să îi zici ce simţi laughing

| msKat a răspuns:

Incearca sa iti faci curaj sa vorbesti cu el mai intai si apoi totul o sa vina de la sine

| edynet2000 a răspuns:

Spune-i ca esti transexual