| FloryTrandafir a întrebat:

Hi!
Hai sa va spun ceva si va vreau parerile voastre si ce sa fac apoi!
Sa incep : Astazi am facut si eu 4 luni si 2 saptamani cu iubirea vietii mele si invers(eu iubirea vietii lui),ei bine am tot vorbit, am iesit la un suc,si l-am intrebat ceva ceea ce trebuie intr-o relatie clarificat.L-am intrebat daca e adevarat ca vrea sa o facem (aflasem eu fara sa vreau undeva)si mi-a zis ca da este adevarat dar ca ma va astepta daca nu sunt pregatita,specific ca ne iubim foarte mult si ma fac in total respectata adica il las sa imi puna mana pe fund si sanii, dar nimic mai mult, i-am zis ca apreciez ca a zis ca da si ca nu la faptul ca vrea nespus de mult sa o faca cu mine.I-am zis insa sa nu sunt pregatita si a inteles a zis ca atunci cand am sa fiu sa ii spun,sa stie,si ca ma va astepta oricat timp am eu nevoie,vrea sa fie unic,romantic,cel mai frumos pentru prima oara.Mi-a zis sa am incredere in el,ca nu ma va parasi dupa ce o facem, din contra ca o sa ne casatorim la 19 ani -20, si ca la 18 ne logodim.
Ei bine am zis o parte din frumoasa mea poveste de dragoste sa zicem este foarte lunga dar am zis ceva aici ca sa aflu si parerea voastra daca se merita? Apreciez ce mi-a zis, ca ma va astepta oricat e nevoie si ca a recunoscut faptul ca vrea(unii baietii nu recunosc)...deci ce parere aveti? continui cu el ce spuneti? credeti ca se va tine de cuvant din ce am zis? il testez mereu si aflu ca ma iubeste prea mult si ca nu vrea sa ma piarda deloc...imi ia apararea si la cea mai mica injuratura din partea unui prieten de al lui si multi alti, e prea bun cu mine chiar daca apar unele neintelegeri si unele toane de ale mele..astept niste raspunsuri(intrebarile sunt mai sus putin)va multumesc! fundoi!

Răspuns Câştigător
| alinuta1994 a răspuns:

Salut! si de a vorbit cu prietenii?! De ce acum toti trebuie sa il judece? Poate a vorbit cu prietenii ma rog, ca orce baiat. Poate noi fetele cand vorbim cu prietenele noastre nu ne zicem asa 'teme' mai intime?! Flory tu esti singura care il vede, se intilneste cu el, si ii vede ochii atunci cind vorbeste, bravo lui ca te-a zis ca te va astepta si nu te insista. De dupa toate vorbele astea se va raci seamnaka intr-adevar vroia de la tine doar SEX dar de relatia va kontinua Ok inseamnaka merita iubirea ta.

| FloryTrandafir explică (pentru alinuta1994):

Iti multumesc pentru raspuns Alinutzokiss

| alinuta1994 a răspuns (pentru FloryTrandafir):

Cu placere scumpo! Si bafta!

| FloryTrandafir explică (pentru alinuta1994):

Mersi la fel kiss

21 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Va logoditi la 18? La 20 va casatoriti? Sa vezi ce mama de bataie o sa iti traga tac-tu daca te prinde. Tu chiar pui botul la asemenea vrajeli? Nu vezi ca ceva e defect, din moment ce tu ai aflat de la altii ca el vrea sa te fu(bip)ta?

| PuccaLori a răspuns (pentru GoguSteriade):

PEntru ca te iubeste atat de mult, nu te va face sa alegi un drum gresit in viata, sunt ironica...TU NU VEZI?straight face P.S:E atat de sincer cu tine pentru ca nu are incotro!rolling on the floor

| FloryTrandafir explică (pentru GoguSteriade):

In primul rand ne cunoastem fiecare parintii, ne plac fiecare pe amundoi, si in al doilea rand e sincer cu mine, avea de gand sa imi zica, doar ca e o fire mai timida si timizii mai tac din gura cum si eu sunt timida, nu mi-a fost usor sa spun aici aceasta chestie cum si la fel si in postarile trecute, mi-e greu sa vorbesc despre viata mea aici, dar nu am la cine sa apelez aici si am pus intrebarii incat sa mi se raspunda, nu sa fiu judecata...am minte totusi si eu sa gandesc, e mare lucru ca o fata de 17 ani jumatate sa se intretina si acum adica mai clar sa se faca respectata adica ma simt mandra ca nu am facut-o cu nimeni pana acum, el stie ce vrea si doreste, nu mai judecati oamenii, doar dati-va parerea!

| FloryTrandafir explică (pentru PuccaLori):

Tu ce vrei sa spui? ii dai dreptate lu GoguSteriade?

| GoguSteriade a răspuns (pentru FloryTrandafir):

Da, cu tine e timid, dar la "tovarasi" se lauda cum te-ar lua pe toate partile. Daca imi dau cu parerea, automat judec (judecarea nu implica doar critica, asta ca fapt divers).

Nu stiu cata minte ai daca pui botul la vrajeala asta (n-am alta expresie). Nu ti se pare evident ca daca prietenii lui stiu deja, el trebuie sa te bage in pat ca sa nu pice de fraier in grup, ca n-a dat si el la mija?

| FloryTrandafir explică (pentru GoguSteriade):

Nu se lauda la nimeni, tu nici macar nu sti despre ce este vorba si cum imi este relatia si ce am implicat eu cu el pana acum, doar am pus niste intrebarii, la care vreau raspunsuri, daca crezi numai negativ, mai bine nu mai raspundeai.

| B3b3Bo55 a răspuns:

Baby crede-ma un baiat daca vrea doar sa ti-o traga nu sta cu tine 4 luni si in legatura cu logoditu si casatoritu :* sa v'ajute dumnezeu da foarte rar se intampla asa ceva oricum eu zic ca nah ai putea sa ..shti uh ce :* bafta

| FloryTrandafir explică (pentru B3b3Bo55):

Adica ce vrei sa spui dragule cu : "Crede-ma un baiat daca vrea sa ti-o traga nu sta cu tine 4 luni?"vrei sa spui ca el daca vroia sa mi-o traga sa zicem, o facea la cateva saptamanii sau / si ca el chiar ma va astepta avand 4luni?

| B3b3Bo55 a răspuns (pentru FloryTrandafir):

Baby :* cand spun ca un baiat nu te'ar astepta 4 luni doar sa ti-o traga asta insemnand dupa 2 saptamani hai sa zic nah in cazul unor baieti o luna dar daca in timp de o luna nu le dai nimic nu mai sta cu tine deci poti avea incredere in el :*

| FloryTrandafir explică (pentru B3b3Bo55):

Am inteles acum, mersi.

| TweetyRebeLa a răspuns:

Desi pare perfect si totul e roz nu te increde. Eu am un iubit de 2 ani si jumatate. Avem 17, respectiv 20 de ani. Si el facea la fel. Eu il iubeam iar el nu prea( dar nu stiam asta). Nu am cedat si am facut pasul doar cand am fost sigura ca nu m-ar parasi. A recunoscut dupa mult timp ca s-a combinat cu mine doar sa ma culc cu el. Cand a vazut ca nu ma prosteste a inceput sa ma respecte si sa ma iubeasca. Mi-a spus in fata ca ar fi fost dispus sa astepte oricat, doar sa fie sigur ca este primul. Eu ti-am spus povestea mea si crede-ma ca am avut noroc. Cunosc multi baieti care fac orice timp de 2, 3, 4, 6 luni pentru a fi primii pentru ca fetele ca tine sunt greu de gasit chiar si la varste foarte mici straight face

| TweetyRebeLa a răspuns (pentru TweetyRebeLa):

Daca te iubeste te va astepta. Vorbele le poate spune oricine, faptele sunt dovada iubirii! happy

| FloryTrandafir explică (pentru TweetyRebeLa):

Stiu draga mea si multumesc mult de raspunsul tau, stiu ca fetele se gasesc greu ca mine si ca si tine chiar, dar si cu baieti e exact la fel oricum... ma cauta mereu cand eu nu il caut, si sunt mai multe...

| gabriela02 a răspuns:

Daca chiar va iubiti si daca el chiar te merita atunci sunteti sortiti sa fiti impreuna

| Kiddx3 a răspuns:

Pai succes cu el :* Doar ca, eu zic ca sa va casatoriti la 20 ani e mult prea...cum sa zic...devreme. Adica va ratati tineretile, de genul nu puteti iesi in club singuri sau in oras, veti fi mereu suspiciosi. Treaba voastra, eu doar zic!

| FloryTrandafir explică (pentru Kiddx3):

Multumesc pentru raspuns, dar tocmai ca cu el vom iesi mereu afara si ne vom distra si nu ne vom rata tineretile, nu avem de gand sa ne incheiem viata doar ca tot ne vom distra...

| Aikon a răspuns:

Da care nu ar vrea? so serios? ti-a zis pentru ca te iubeste nu alceva

| FloryTrandafir explică (pentru Aikon):

Stiu Aikon, altul in locul lui nu ar recunoaste sigur si pe la spate m-ar convinge/influenta sa o fac cu el, macar a zis dupa ca ma va astepta, e clar.