| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPUcrying am nevoie de un sfat cryingsimt ca mor. nu mai am nici lacrimi cryingmaine dimineata pleaca prietenul meu in Italia. si pana de craciun nu mai vn cryingnu ma mai pot opri din planssadva rog frumos. daca puteti sa`mi dati un sfatcrying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Nici nu pot sa imi imaginez ceea ce simti. Trebuie sa fie oribil sa nu iti vezi iubitul atata amar de vreme. Sfatul meu e sa incerci sa faci diverse activitati, sa iti ocupi mintea sa nu te gandesti non-stop ca el e plecat. Ma gandesc ca o sa discutati in fiecare zi/seara deci macar ai posibilitatea asta. Gandeste-te ca pana la Craciun nu mai e asa mult; odata ce incepe scoala o sa mai treaca timpul si cu asta. Gandeste-te ca nu esti singura care trece prin asa ceva si cat timp va iubiti veti invinge orice. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ei bine,o incercare sa vezi daca el e cel de care ai nevoie tu,daca puteti trece peste astahappy
Nu prea cred ca are nevoie de tine miorlaita, ci increzatoare, deci rveino'tihee hee

| Viviluka a răspuns:

Deci in primul rand nu mai plange si linisteste-te.
In al doilea rand noi suntem aici sa te ajutam nu sa te " consolidam " cum au zis unii prosti ( scuze acum sincer fata chiar sufera )

Asa. Iubita mea stiu cum te simtit. Daca aveti unul in celelalt incredere totul va fi bine.Dar daca el e vreun golanas dala care sa se dea la toate fetele termina sti ca nu va merge. Sau daca este vreun gelos si nu are incredre deplina intine.
Asa Stiu cum te simtit pentru ca si prietenul meu cand a terminat clasa 8 a plecat la mare cu toate clasele si un clasele de la alta scoala. Si eu pur si simplu nu aveam incredere in el si am plans o gramada doar pentru 5 zile. Dapoi pana la craciun.Off... ce mila imi e de tineee.

Asa. apoi vorbeste cu el. Spune-i ca iti e frica spune-i ca plangi ca ti-e frica ca relatia se va incheia ca tu chiar il iubesti si nu vrei sa il pierzi. Spune-i sa iti promita sa nu isi bata joc de iubirea pe care i-o portii. Si mai vreua sa zic ca stiu cum o sa te simtit in viitor. N-o sa ai chef sa iesi, sa mananci, o sa plangi de dorul lui dar ai nevoie de :

- prietenii langa tine familia etc
- sa iti ocupi timpu : filme muzica ( nu de dragoste sau ceva ce iti aduce aminte de el ) jocuri, iesiri.
- o mancare buna care sa iti placa
- sa dormi scumpo chiar daca stiu ca o sa iti fie greu
- Roagate sa fie bine ( te sfatuiesc sa te duci la biserika )

Iubita si daca mai ai nevoie spune prin mesaj si iti las id.Promit ca voi fi langa tine in acest timp greu.Ai nevoie de niste vorbe bunee! te pup si ai grija de tinee

Răspuns utilizator avertizat
| cristiii a răspuns:

Pai incearca sa ii demonstrezi ca il iubesti in aceste ultime clipe. Si daca vei pastra legatura cu el va continua relatia si cand se intoarce. Daca va iubiti mult va rezista si la distanta aceasta relatie. sper ca te-am ajutat.

| rapstar a răspuns:

Pai, profita de timp.intalnete-te cu el si spune-i ca il iubesti mult chestii, totul o sa vina de la sinewinking