| Stephh a întrebat:

Hi TpU! O prietenă de-a mea are o problemă, la fel şi eu..sunt cam asemănătoare...Ea are 11 ani.Deci:Este un băiat la ea în clasă care o place, iar acel băiat o urmăreşte cam peste tot.Ieri au avu banchet, iar acelbăiat făcea tot ce făcea şi ea.Adică încerca să aibă lucruri in comun cu ea.Dar nu reuşea.La un moment dat el a invitat-o la dans,a refuzat,iar apoi acel băiat a ieşit din clădire,cu lacrimi în ochi.apoi eu i-am spus să se ducă dupa el etc. Apoi.a invitat-o alt băiat,a acceptat,iar băiatul care o plăcea a luat-o pe duşmanca ei la dans,încercând să o facă geloasă, dar nu reuşestehee hee.Ce să facă ca să nu se mai i*a după ea? Să fie el însuşi?
2.Problema mea este asta:
Este la şcoală un băiat care-mi place şi el mă plăcea, dar acum nu mă mai place.S-a schimbat brusc! Joi mă plăcea, iar ieri nu!waitingred că ştiu care e şi cauza.Este o fată, noi ieri am avut o petrecere de absolvire.iar fata aceea nu are nimic special faţă de ce am eu.Din contră.Mă rog NU asta contează! Faza este că mă face "geloasă" să zic aşa.Adică fata aia ieri a dansat cu mai multi de 20 de băieţi, iar 15 dintre ei o plac,printre care şi el. Încă o prietenă îl place,ca şi mine, dar la ea e diferit! Nu ascunde asta, chiar dacă acest băiat a aflat că îl place prin sora lui..Eu să zic aşa "îmi ascund sentimentele".Mie frică, chiar dacă ştiu că nu e nimic, iar dacă mă duc lângă el nici în seamă nu mă bagă. Când vine fata aceea parcă nimeni nu mai existawaiting.Acum întrebarea mea este:Ce să fac? Dacă-i spun că îl plac,îmi e frică de reacţia lui, dacă îi spune altcineva, la fel.De obicei,la noi,dacă se"înfiinţează" un cuplu, toţi încep să râdă, iar el e mai glumeţ de felwaiting ..Nu ştiu cum să-i zic, sau ce să fac.Vă rog ajutaţi-mă!puppy dog eyes....Merci...Am 12 ani..Răspunsuri rapideeeee. Fundiţă!

5 răspunsuri:
| FloriNk a răspuns:

Iti recomand sa nu faci ce a zis alexandra, fiindca daca eu as fi in locul acelui baiat toate sentimentele mele s-ar transforma in ura.
Pentru ca m-ai,, insela'' cu cel mai bun prieten al meu.
Date pe langa el fa-l sa se plimbe dupa tine.
Cand crezi ca e momentul potrivit fa ce ai de facut.

| Dement_Copil_1998 a răspuns:

Mi-e lene sa citesc atat...ce poti sa faci? pai daca iti e somn te culci, e tarziubig grin

| Alexandra_1052 a răspuns:

Daca si el te place, fa la fel(fa-l gelos)cu cel mai bun prieten al lui(pune-l pe sa se prefaca)si uitate, daca devine gelos, spune-i ce simti pentru el pentru ca si el simte pentru tine *daca devine gelos*(da si poate ca si el a vrut sa te faca geloasa ca sa vada daca-l iubesti)

| Alexandra_1052 a răspuns:

Bine,atunci fa-l gelos cu dusmanul lui! acum este bine?

| pisicel12 a răspuns:

Problema 1 prietena ta trebuie sa vb cu el sa daca vrea sa nu o mai imite sau sa aiba lucruri in comun daca ea nu doreste o relatie cu acel baiat nu trebuie sa o oblige nimeni. alege pe cine vrea si de cine ii place big grin