| IloveElenaGheorghe a întrebat:

Imi place de un baiat. El stie asta, iar ieri la banchet l-am invitat la dans. Mi-e firica de el acum. De ce? Cum pot sa ii spun ca il plac? Sunt o fire putin timida.
Scuzati de categorie, dar credeam ca o sa am mai multe sanse de raspuns aici.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Daca stie deja ca il placi atunci pur si simplu trebuie sa-l astepti ca sa se decida. Poate ca inca isi face curaj ca sa-si arate sentimentele. Daca te place si el atunci nu o sa dureze mult si va face el primul pas.
Asteapta-l! Nu fata ar trebui sa faca primul pas, ci baiatul.
Tine-o tot asa ca la banchet! Apropie-te de el.Fii tu insati!

6 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Ai spus ca deja stie asta, deci de ce trebuie sa i-o mai spui tu?happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te-a remarcat si in ce masura,(poti fi sigura de asta din moment ce ati dansat impreuna), vei afla in zilele urmatoare. Daca te-a placut, chiar el va fi cel care va incerca sa te revada, insa in cazul in care nu isi va manifesta aceasta intentie sperantele de a deveni mai mult decat prieteni devin incerte. Ai putea ca tu prin comportament si atitudine sa-i atragi atentia. Succes.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ce ai vrut sa exprimi de fapt cand ai folosit in formulare expresia : "" Mi-e firica de el acum. De ce? "" Chiar asta ma intrebam si eu, De ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai spus că deja știe asta. deci n-ai de ce să-ți faci griji.

| Satango a răspuns:

Bună! O fată nu trebuie să spună, ci doar să dea de înţeles că-l place pe băiat. Totul vine de la sine, din priviri, gesturi. Dacă el te place îşi dă seama că vrei atenţie şi dacă are aceleaşi sentimente sigur va face el primul pas. happy

| Biia71013 a răspuns:

Nu are rost sa ii mai spui ca il placi daca el stie deja. Daca te placea si el iti spunea si gata. Sau... Poate e si el mai timid. Daca vrei sa afli daca te place si el, poti incerca sa afli de la un prieten de al lui.