| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPU! Povestea e putin mai lunga, dar sper sa o cititi.
Am fost cu un baiat mai mare cu un an decat mine (atunci el era a7-a, eu a6-a), eram foarte foarte buni prieteni si in timpul relatiei am ramas la fel.Adica ne spuneam orice, fara jena. Dupa 2 luni am decis sa revenim la statutul de prieteni, ne temeam de o cearta care ne-ar fi putut separa total(eu sunt genul care nu cedeaza). Vara ieseam zilnic in oras, cu gasca de prieteni etc etc.Cand a inceput scoala, situatia dintre noi s-a racit putin, nu mai vorbeam asa des.
Saptamana trecuta am mers impreuna intr-o deplasare cu baschetul si in autocar am vorbit f multe.Pana la urma ne-am si sarutat (nu stiu cum s-a ajuns la astalaughing ) Ce a insemnat asta? Eu nu mai vreau sa am o relatie cu el, dar nici nu vreau sa-l fac sa sufere. Pls ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Cred ca inca iti mai place de el si lui de tine cu toate ca nu mai vreti sa aveti o relatie si ca va luat valul in deplasare.

| lupoaica a răspuns:

Daca v-ati sarutat si ati fost prieteni cu adevarat buni atunci cred ca in inima ta el exista inca ca un boyfriend dar te temi de ce va urma te temi ca relatia voastra va avea o alta intorsatura. Explicai ca iti trebuie putin timp sa te gindesti si ca crezi ca ar fi bine so luati mai incet iar vremea va arata ce sa faci si daca sunteti sortiti unul pentru altul!

| Kamelia34 a răspuns:

....Este cam dificil, prima data afla daca el inca te place. Daca da...Cred ca trebuie sa aveti o relatie.