| Bianca_papusha a întrebat:

Hmm.nu stiu cum sa incep.Stau cu un baiat de 7 luni El e genu de baiat care ma sculta mereu are grija de mine, iar eu fata rebela care vb si rade cu toata lumea.nu stiu cateodata ma dispera groaznik prezenta lui.Ma simt bine cu gasca cand apare el imi taie tot elanu.Simt ca tin la el dar nu stiu si plus de asta am si cateva."invidioase"care l-ar vrea cu orice pret ASTEPT pareri...

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, tu nu il iubesti, daca il iubeai te-ai fi bucurat cand il vedeai, ti-ai fi dorit sa stai mereu cu el, prezenta lui te facea fericita ca asa e cand iubesti, in schimb dupa cum spui, nu prea pari sa il iubesti sau sa ti la el, nu merita sa iti bati joc de el sau sa te joci cu sentimentele lui.
Iubirea e mult mai diferita, cred ca rar mai gasesti astfel de baieti, de ce oare nu pot unele persoane sa pretuiasca ceea ce au, de ce nu pot sa pretuiasca persoanele care il/o iubeste cu adevarat?

| Narfundo a răspuns:

Nu cred ca te iubeste.Asculta la mine nu te iubeste. Pustiu e deprimatsad. Scapa de el intr-un mod fara sa il doara.Asta il va deschide catre lume mai mult si atunci poate va merge ceva intre voi.Asculta la mine ca stiu ce ziclaughing.

| irina20 a răspuns:

Crede-ma daca ai tine la el, cand ati fi impreuna gasca ti-ar taia elanul, gasca te v-a deranja.Nu invers!

| marrr a răspuns:

Iti sugerez sa nu renunti la el. Acum simti ca nu-l vrei atunci cand vine in grupul tau, atunci cand tu te distrezi, dar vei vedea ca atunci cand nu il vei mai avea langa tine te vei simti singura chiar de vei fi cu prieteniihappy. Daca te simti jenata de unele lucruri, vorbeste cu el si spune-i ce te deranjeaza, dar intr-un mod cat mai calm si fa-l sa inteleaga ce simti. Bafta>big grin

| αndï a răspuns:

El te iubeste si e foarte tandru cu tine, i-ai testat vreodata latura lui mai "wild"? Intrea-l cum se poarta cu prietenii amicii cand e la o bere si e destins, intreaba-l daca e la fel de inchis (gaseste u un cuvant mai bun laughing) ) cum e cu tine. Spre ex fosta mea prietena s-a suparat pe mine zicand ca ' am doua fete ' cand i-am zis ca fac urat cu prietenii. Pe ea o faceam sa rada si chestii dar cred ca ma intelegi ca nu vorbeam cu ea cu " **** mea frate" sau chestii de genull, si eram mult mai tandru, la prieteni nu iti trebuie asa ceva nu? big grin mai mult sa fii cat mai spontan

| GdX a răspuns:

Paraseste-l, il faci sa sufere, iti bati joc de el fara sa iti dai seama, pentru tine e ma importanta gasca decat persoana iubita, daca se numeste iubita acea persoana.

| Just a kid a răspuns:

Asa eram si eu cand imi permitea totul si cand "ma pupa prea tare in fund"si am simtit si eu de nenumate ori nevoia sa ma despart de el.nu stiu uneori se purta frumos cu mine frt frumos nu aveam ce sa-i reprosez si totusi ma enerva. ce dor mie de vremurile aleasad
acum se poarta el asa dar daca tu nu stii sal pretuiesti il vei pierde(ca minesad)si abia atunci iti vei da seama ce ai avut langa tine si cine"te enerva". eu zic sa iti dai seama la timp si sa nu astepti sa se sature si sa se schimbe.in rau.ai frt mare noroc ca ai gasit un baiat ca el.nul pierdesad

| 2696 a răspuns:

Din descriere iti cam place sa te joci cu sentimentele altora el nu e rebel si asta chiar are o parte buna pentru ca atunci cand vei avea nevoie de ajutor el iti va intinde mana...incearca sa-l introduci in grupul tau si sa-i dai mai multa atentiewinking

| Blue_2059 a răspuns:

Sa inteleg ca l'ai vrea si nu l'ai vrea.
Ai renunta la el, dar parca l'ai pastra.
Parerea mea e ca e un baiat bun, pe care nu-l gasesti tot timpul in viata de zi cu zi.
Daca nu e stilul tau, nu-l tine pentru nimic, sa'i faci sperante.
Cu toate astea, el te iubeste.

E alegerea ta.
Pupici:*

| DrPedobear a răspuns:

Concluzia e simpla: Baiatul ala e prea bun pentru tine! "invidioasele" alea probabil l-ar trata mult mai bine, de aceea se uita si plang pentru el cand vad ca tu il tratezi asa prost, il ignori, si-ti place sa-ti petreci timpul mai mult cu altii decat in compania lui. Adica pe tine te deranjeaza ca le vezi pe "invidioasele" alea ca se uita la el, si el ar trebui sa treaca cu vederea comportamentul tau si faptul ca tu socializezi cu "toata lumea".
Esti OK!

| otherwise a răspuns:

Adica tu simti doar gelozia si posesivitatea? De ce iti bati joc de saracu' baiat?

| Bianca_papusha explică:

Nu-mi bat joc de el, simt ca-l iubesc dar nu stiu am crescut in medii diferite si o sa tin cont de parerile voastre Si chiar cred ca ma iubeste nu s-a pus niciodata problema sa faca ceva peste vointa mea daca am zis nu pai nu o ramas

| Bianca_papusha explică:

Voi incerca sa-l inteleg.Stiu ca e un baiat special. mi-a demonstrat asta de o sumedenie de ori daca am zis nu sunt pregatita pentru a avea relatii sexuale m-a inteles nu m-a atins niciodata A venit din Germania dupa 2 saptamani de la munca in tara pentru mine si trebuia sa stea cel putin 6 luni.si multe alte fapte, Totusi nu stiu poate si varsta isi spune cuvantul eu am 16 ani el 23 eu poate inca sunt un copil. El vrea ceva foarte serios dupa 3 luni m-a prezentat familiei lui dupa 5 luni si eu alor mei.va fi BINE SPER

| PisicaAristocrata a răspuns:

E doar atractie fizica intre voi, probabil. Si daca tu ii dai semne ca nu-i agreezi prezenta, curand va cauta la altele ce nu gaseste la tine. Pune-ti ordine in ganduri si ia o hotarare serioasa. Nu are rost sa continui daca tu simti ca nu-l mai vrei. E dreptul tau.

| » Iµliaña « a răspuns:

Asta nu inseamna ca ti la el bha laughing) Esti posesiva si nu vrei sa-l lasi din kuza "invidioaselor" de care tot zici tu happy. Yo zic sa-l lasi poate isi vede si el de alea lui.