| anonim_4396 a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=rN0XzcNhTzQ

De la jumatatea videoului incep sa vorbeasca in mare parte de virginitate, si in mare parte vorbesc de virginitatea la baieti de 20+ de ani gen "" ar fi ciudat sa fii un virgin la varsta aia, la fete nu e rau, dar ca baiat esti un ratat (in mare parte ) "". si ma bufnea rasul de prostia fetelor acelora si de ipocrizia idiotilor in ziua de azi. La ce ma refer? Si aici pe site am vazut destui care sunt putin prosti, sunt virgini si intreaba aici pe site daca e rau asa ceva, (ii consider prosti pentru ca ii doare de ce cred altii despre o parte foarte personala in viata lor, nu ca sunt virgini ). Baieti care au 22 24 de ani si tot asa. Si daca vedeti acel video spune ceva de genul " fata la 20 de ani nu e rau sa fii virgin, dar baiat da, pentru ca el trebuie sa aiba experienta " si eu ma gandeam, pai toate fetele in ziua de azi nu doar alea TOATE vor ca baietii sa aiba experienta la pat, cele care zic ca nu ori nu le place sa afirme asta sau sunt prea mici. Pana in 2014 s-au facut si "numaratori" si circa 47% din divorturi au fost din cauza ca nu era compatibilitate sexuala, si mai hazliu e ca cica 50% din divorturi au fost facute de femei, care si aici majoritatea zic ca sexul nu conteaza. deci nu puteti spune " nu generaliza" ca numere de sus sunt la nivel de milioane. Am vazut si aici fete de la 17 ani la 30+ de ani si ma intrebam, alea in jur la 20 daca vor ca un baiat sa fie experimentat cum cred ele ca el poate "castiga" acea experienta? prin sex desigur. dar sa dea "domnul" sa vorbesti despre sex (ca baiat ) vai, pai esti un frustrat sexual, un mort dupa sex, dar ele tot vor sa ai experienta. pai cum vine asta? vrei sa te multumeasca, dar daca a fost cu 10 inainte ta te superi? nu e asta ipocrizie?

Daca o fata face sex la 15 ani e pararama, daca nu face pana la 20 e proasta. daca un baiat face la 15 e un frustrat sexual, daca face abia la 20 ( ce sa mai zic dupa) e un ratat pentru ca nu a avut pe una pana atunci. CUm o dai bine nu e. Nu e mai bine sa nu te doara de ce cred / vor altii?

48 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Hai s-o luăm nițel logic. (logica mea de fapt)
Într-o relație contează, după părerea mea, într-o proporție de 40% sexul. (40% înțelegerea pe care vrei s-o primești de la partener, 15% sentimentele pe care le ai și restul de 5% le alocăm pentru chestiile alea ce țin de romantism) Așa văd eu o "relație perfectă"... o relație în care partenerii se respectă și-și păstrează între ei momentele intime, adică nu se ling în fața școlii pentru a-și "arăta iubirea" ci din potrivă.
Când cei doi se cunosc relativ bine, ajung să-și anticipeze unul gesturile, cuvintele, chiar gândurile celuilalt, pot trece mai departe, descoperind și cum se înțeleg în pat.Nu contează experiența. Când unul e virgin, celălalt îl poate îndruma răbdător, când amândoi o fac pentru prima dată, e "vraja" aia (satisfacție de sine, și mai ales, e sentimentul de încredere totală pe care o acorzi partenerului), iar când abii au axperiență, "jocul" e mult mai distractiv.
Vârsta nu contează decât atunci când e sub 16.Nu cred că ești pregătit din nici un punct de vedere mai devreme de 16 ani. Ocazii s-o faci tot apar, bine ar fi să să fii rațional, să poți spune "bă, tipul/tipa mă atrage cu toată ființa lui/ei, a meritat".

Cum ai spus, nu trebuie să te doară ce ce cred alții.Trebuie să faci cum simți tu că e bine.
Baftă!

| LaLaura a răspuns:

E bine sa te doara de tine, atat. Niciodata nu poti multimii pe toti, de aceea nici nu ar trebui sa iti pese de el.
Stiu ca era un fel de parabola foarte interesanta si sugestiva.
https://www.google.ro/......ps?/search

| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Poza aia e de milioane laughing

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, stiu laughing

| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Referitor la intrebare mea era faza ca in ziua de azi se pune mai multa presiune pe fete cu virginitatea dar nu prea e adevarat. ce e adevarat e ca intr-adevar o fata virgina la 20+ de ani, chiar daca e rar asa ceva, nu vede mai nimeni ca o problema, dar un baiat la 20+ de ani ( care iar e rar ) e mai mare problema ca na, nu are experienta.dar e ca un paradox. daca are ca de ce are, daca nu are, pai de ce nu are? atatea chestii incurcalume ca iti vine sa pleci sa uiti de toate laughing

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu vad nicio problema. Eu am fost virgina pana la 20 de ani si prietenul meu la fel, pana la 21 de ani, nu ne-am grabit si am preferat sa fim amandoi pregatiti cel putin 90%.
Oricum experineta o capeti pe parcus, si trebuie sa iti cunosti partenera. Degeaba ai experienta daca pe ea nu o poti satisface pentru ca nu o cunosti suficient ce ii place si ce nu. Chiar aseara am raspuns la o intrebare legat de satisfacerea partenerei, spunea ca ea nu simte placere, si ca el in trecut a fost laudat de altele, si ca credea ca actuala il mintea ca nu simte placere.

| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Interesant. de aia ma amuza uneori cand vad pe aici ca la 17 ani deja in vor pe nici nu stiu cine sa zic laughing unu bun in pat, dar tu la 20 nu aveai grija de asa ceva. diferentele de maturitate mentala.mda

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, faceam peeting, asa ne cunosteam, ce ne place si ce nu.
Acum fiecare doreste altceva de la o relatie, iar daca doresc mai devreme sex/dragoste e stric problema lor. Dar e mai ok sa se cunoasca inainte de a trece la aceasta parte, pentu a nu spune ca "iubi meu nu e experimentat" sau "nu simt placere".

| KodrutZ a răspuns:

Faza asta cu virginitatea e cal a soferii de tir - toata lumea vrea sa angajeze soferi cu experienta si nimeni debutanti. Atunci de unde draq ii mai iei pe aia cu experienta?
Revenind la intrebarea ta... de ce te-ar durea de ce cred altii? E o vorba foarte buna din batrini care zice cam asa - "ce-i al tau e pus deoparte". Extrapolind, ar trebui sa ti se rupa de ce cred altii si punct.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Foarte adevarat. ce m-a facut sa rad iar e moda care e acum in licee, am vazut ca si in ROmania dar si aici in ITalia, cu fetele care se dau cu multe nuante de ruj si ii fac lui ala curcubee pe. am crezut ca nu e in alte parti, dar se pare ca si astea vin din America ca videoul e de acum 3 ani laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Mdah, de aia no comment.
@EventLogger: Ineptie mai mare ca asta nu puteai sa spui. Ce, iti creste coeficientul de inteligenta datorita faptului ca nu mai esti flacau/fata mare? Ca poate iti da un plus la incredere de sine, partea a doua. Poate sa fie nasol si sa iti dea o trauma pe termen lung.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Lol. Panarame sunteti. laughing
Eram sarcastic.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai breh! Asta a fost sarcasm prea bine camuflat. Ai grija sa nu iei vreo bataie cind pari serios in viata reala si de fapt era vorba de sarcasm. happy

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

O fi fost. Dar prea penibil pentru a fi serios.
Intentia era de a stârni rasul, evident.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Din păcate multe panarame de oameni chiar trăiesc cu asemenea convingeri.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema e ca unii oameni pun botul la convingerea altora... spiritul de turma adolescentin functioneaza mai degraba la rahaturi de fapte si atitudini negative, la alea pozitive nu prea...

| LoveSleep a răspuns:

Nu mi-o pasat si nu-mi va pasa niciodata, am mai zis. Daca e virgina nici nu ma incanta, nici nu ma deranjaza. Sunt alte 100 de lucruri care conteaza pentru mine.
As putea fi si cu o prQstituata care a vazut-o de mai multe ori de cat mi-am vazut-o eu. Chiar nu-mi pasa daca a facut sex cu 500 inaintea mea, imi pasa de noi doi, nu de ea si restul orasului. Am exagerat putin mai mult da voiam sa intelegi ideea.
Faza e ca daca eu ajung sa-i spun unei fete "te iubesc" n-o sa conteze daca are 3 ochi si 6 degete.
Oricum, mai repede are ea 6 degete decat sa-i spun eu "te iubesc" laughing
Deci, mai repet o data: Daca ajung s-o plac, n-o sa-mi pese daca e virgina sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

"Nu mi-o"!?

| contαbαndonαt a răspuns (pentru LoveSleep):

,,Chiar nu-mi pasa daca a facut sex cu 500 inaintea mea, imi pasa de noi doi, nu de ea si restul orasului." De dat copy-paste e simplu, dar da-mi voie acum sa te si citez asa... putin :D
http://i.imgur.com/Wp9wHQU.jpg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No bine hai, presupun ca tu esti barbatul perfect, sau ceva pe aproape, macar pan' la coltul blocului de aproape :P, acolo unde se face paine calda.
Barbat bun, barbat de casa :), antrenant, usor de pacalit...au, pardon! indulgent, indulgent* :P.
Si totusi, draga domnule/domnisorule, nu am reusit a nu remarca flerul dvs. debordant de poetic din a 5-a prop., cu accent pe,, nu de ea si restul orasului" :3... mirific! Deci de asa comparatii sa tot ai parte tu draga trecator maleabil :D.
Stii cum era vorba aia, "de ce va e frica nu scapati", dar tu ai un as in maneca, tie macar nu ti-i frica :)).
Femeile vor avea o soarta buna/usoara in preajma ta, in special damele de companie, ba chiar vor putea fi la fel de meseriase, prestand in continuare si aducand o paine calda-n casa! :P.But, of course, nu te-o deranja pe tine astfel de acte, doar esti numai miere si lapte, draga domn.
Iar acum ca sa continui de unde ramasese bunul Event, "nu mi-o pasat", pai sa nu iti pese, gandeste-te doar! Acele femei mai au nevoie si de barbati asa ca tine, sa le ofere un adapost pe timp de iarna, WINTER IS COMING! sa le incalzeasca la suflet...sa le cante balade, daca nu altceva
https://www.youtube.com/watch?v=lAJ9RxfvvtU

Dar hai gata, ca iar ma lungesc ca rusii la vorba, transmisie inchisa.

| LoveSleep a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Sincer, n-am citit tot. Da totusi, care e faza? De ce te-ai deranjat să-mi scrii juma' de pagina?
Recunosc că am exagerat cu ceea ce am scris, dar voiam doar sa subliniez că nu-mi pasă dacă tipa e virgină sau nu.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.
Mi-a, mi-o, e tot acolo. Eu zic mi-o'.winking

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Niciun om cu bun simt pentru limba romana nu scrie „mi-o". Inteleg ca exista o mana de romani care pronunta asa defectuos, dar sa ajunga sa si scrie e EXAGERAT.

| CodrutEnergy a răspuns (pentru contαbαndonαt):

rolling on the floor) Mai ai un stil de sa tot vrea omul sa fie pus la colt de tine.

Hai, nu abandona contul! Winter hasn't come yet.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Varianta moldoveneasca pentru "nu mi-a". Hai ca a scris corect in rest... si nici asta nu poate fi considerat incorect, e regionalism si atita tot. happy

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Nu pot sa-l sufar. E o ciuma cand apare in vorbirea scrisa, mai ales pe Internet, unde multi se molipsesc si unii abia aici invata sa scrie, culmea, nu la scoala.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ghinion, ii treaba de gusturi de-amu'...winking

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Nu e adevarat, man. La scoala nu te invata la limba romana sa conjugi la trecutul(perfectul) compus „o fost", „o zis". Nu sunt de acord ca se rezuma la gusturi sau regionalisme cand e vorba de verbe. Una e sa zici cucuruz, papusoi, porumb, alta e sa pocesti verbe care nu se conjuga decat intr-o singura forma! big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Forma academica, da. Altfel... sint de acord ca in scris sint de preferat cele "consacrate" dar nah, ce poti sa ii faci omului daca s-o obisnuit asa de-amu'? happy

| Doub a răspuns:

"Nu e mai bine sa nu te doara de ce cred / vor altii?"- Bineinteles ca da. E trist ca mai exista persoane carora le pasa atat de mult de parerea altora.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Totusi ce zici cu faza " virgin la 20 ani? ratat" e mai bine sa fie ratatul tau sau sa aiba experienta?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place cum suna "ratatul meu". Nu stiu ce sa zic. Pana acum nu m-am gandit serios la asta. Adica serios. Iti dai seama ca atunci cand ma voi indragosti de un baiat nu o sa stau sa-l intreb "tu cu cate te-ai, aham intelegi tu". Nu. Daca e virgin la 20 de ani e simpaticel sa zicem. A rezistat tentatieilaughing. Si nu mi se pare ca poti spune ca e ratat. Si legat de experienta. Nu ma intereseaza asta. O sa avem destul timp sa experimentam impreuna.happy Deci, nu mi se pare ceva ciudat sa fii virgin la 20 de ani. E chiar de apreciat.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

laughing ai ganduri deocheate de pe acum a? rolling on the floor of of

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa. nuuuuuuuulaughing))). Tocmai de asta te-ai legat?laughing))

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus "sa experimentam impreuna". Adica in viitor. Si viitorul e viitor.laughing

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Aia a iesit in evidenta big grin

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)).

| mont a răspuns:

Cel mai bine e sa nu iti pese de gura altora. Si sa fi cuminte, fie ca esti fata fie ca esti baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt de acord. In general oamenii care nu mai sunt virgini sunt mai inteligenti si realizati in viata. Daca n-o faci pana la sfarsitul liceului chiar esti ratat.

Sau cam asa ceva.
Nu-mi pierd zi de zi concentrandu-ma pe asemenea subiecte (there's no point), insa tu nu te mai saturi. tongue

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

"In general oamenii care nu mai sunt virgini sunt mai inteligenti si realizati in viata."-rolling on the floor))).

| contαbαndonαt a răspuns:

@LoveSleep pai nu citi tot ca-ti ies ochii din orbita

| LoveSleep a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Păi aș citi dacă mi-ai spune care'i problema ta.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Te crede ipocrit. Si are un fetish cu baietii buni. big grin

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, da eu nu înțeleg de ce se ia de mine. laughing

| contαbαndonαt a răspuns (pentru LoveSleep):

Si nu m-am luat de tine tongue, mi s-a parut chiar simpatic comentariul tau, si amuzant, era de facut putina caterinca pe seama luihee hee, hai nu te supara big grin

| contαbαndonαt a răspuns:

Uite @LoveSleep, mi-am luat si avocat mai nou :-> care-mi compromite toata misiunea no talking

| MeMyselfAndMyShadow a răspuns:

Welcome to the real world!
Stii cu siguranta ca nu esti singurul care gandeste astfel, tocmai de accea ai dezbutut acest subiect.
Ceea ce nu inteleg, este:
De ce mai ai nevoie de pareri cand..."raspunsul e deja la tine"?

| anonim_4396 explică (pentru MeMyselfAndMyShadow):

Mereu sunt curios de parerea altora