| Sirhandra a întrebat:

Hy TPU!
Deci, plac un baiat de cand l-am cunoscut. Acum o saptamana sau doua am aflat ca am o prietena care il place si ea.
Asta-vara imi amintesc ca stateam mereu impreuna: eu, baiatul respectiv, prietena mea, sora mea, sora baiatului si o alta prietena Andreea.
Vara asta, in prima luna a verii se zvonea ca respectivul baiat o prace pe prietena mea, apoi a doua si a treia luna pe mine.
Si vara asta mereu jucam tot felul de jocuri (sunt o persoana foarte activa, la fel si baiatul respectiv), si jucam un joc ROSU GALBEN VERDE STOP. Si cand era acel baiat in fata mereu pe prietena mea o lasa in pace, chiar daca se misca, si doar pe mine ma analiza si la cea mai mica miscare ma trimitea inapoi (lucru ce ma enerva mult), si de acolo tot incepeam sa ne "necajim" pentru ca eu ma duceam in fata si-l dadeam laoparte si tot il ceram. laughing
Asa si searaa jucam un alt joc, ceva in genul INGERI SI DEMONI, eu cand eram Ingerul si el Demonul, tot timpul ramaneam ultimii si ne fugaream si ne injuram, eu ma mai urcam prin copaci el dupa mine si asa mai departe big grin, iar cand eram din aceeasi >echipa- Demoni, pe toata lumea prindeam si radeam mereu de restul`, iar cand eram Ingeri, nimeni nu ne prindea, si tot la fel radeam. Pe mine mai mult ma >injura- in gluma, ma chinuia si ma facea sa zambesc. Cu prietena mea se comporta altfel, adica ea de felul ei e mai lenesa si nu prea ii pace sa faca multe, iar respectivul baiat e activ, si mai mult cu ea sta cand eu trebuie sa plec [sa mai alerg, acasa, etc.], si se ofera sa aiba grija de sora mea care mereu imi da batai de cap.
Eram intr-o seara cu prietena mea, cu acel baiat si un prieten de-al baiatului, si noi glumeam unu` pe seama altuia si zic eu deodata: ``Doaaa. Laurentiu[prietenul baiatului], stiai ca asta` o place pe Andreea? apoi Laurentiu spune: Daaaaaa?!?! si apoi incepe acel baiat pe care il plac sa spuna: Cee?!?! Euu?!?! NUU! LoL. Eu nu o plac pe ea. rolling on the floor))).
Si de vara asta, ne-am mai vazut uneori pe >strada- suntem vecini, si daca acum o saptamana-doua ma saluta, acum nu o mai face. Si acea prietena e plecata de la inceputul vacantei si nu i-a zis ca-l plac.
E posibil sa ma mai placa?
M-a placut pe MINE sau pe PRIETENA mea sau pe ANDREEA?
De ce nu ma mai SALUTA pe strada?
[diferenta dintre varsele noastre este de 1 an iar cu prietena mea de 2 iar Andreea este cu un an mai mare ca el.]

Dau Funda + Voturi!
Si va rog sa nu va bateti joc. Mai bine nu lasati comentarii =].
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BissiBee a răspuns:

Buna! Din cate am citit eu cred ca baiatul vrea sa isi bata joc(sper ca nu te superi pe minebig grin)Dar la inceput i place de prietena ta apoi de ti si na....eu zic sa nu strici o relatie de prietenie cu pritena ta pentru el, nu merita, si mai ales daca e asa de nesigur pe el... daca stai pe langa el si te dai la el o sa creada ca te poate 'stapani' sa zic asa(impresia asta o au majoritatea baietilor) de aceea eu zic sa pari indiferenta cand esti cu el si sa nu te lasi afectata daca el este cu alta fata, arata-i ca el are de pierdut! :*

1 răspuns:
| catalin02 a răspuns:

Pai din perspectiva mea nu se intelege ca va placea pe niciuna doar ii placa compania vostra(dar daca e un baiat mai timid zic eu s-ar putea sa te placa). De faptul cu salutul poate v-ati certat s-a suparat pe tine ca nu stiu ce