| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am jucat 'adevar si provocare' si sora celui pe care il plac m-a pus sa-l sarut pe obraz ia el a zis 'hai ca-mi creezi palpitatii'si am facut-o. apoi el a ales adevar si l-am intrebat daca simte cea pentru mine iar el a zis da. faza e ca nu stiu cum sa-l intreb daca vrea sa fie cu mine. help me!

6 răspunsuri:
| roxynutza a răspuns:

Probabil el banuieste ceva, daca intr-adevar tine la tine o sa faca el primul pas asa cred eu ca este normal; ce poti sa faci tu? sa flirtezi putin cu el sa ii dai curajhee hee

| eu4you a răspuns:

Eu as zice sa astepti sa faca el primul pas...asta e parerea mea ca e normal si firesc. Daca baiatul te place asa de mult, sa te intrebe el daca vrei sa fiti impreuna! Eu nu prea as crede in ce se spune la "Adevar si provocare" in locul tau. Poate ca asa a spus pe moment, dar el nu simte de fapt nimic.

| Bianca18 a răspuns:

Nu trebuie sa il intrebi tu daca vrea sa fie cu tine. Si daca te placea cu adevarat de ce a fost nevoie de jocul asta sa recunoasca? Poate a spus 'da' numai ca sa vada cum reactionezi. Stiu ca atunci cand placi pe cineva orice mic gest din partea lui ti se pare un pas inainte doar ca. a fost vorba doar de un joc, asteapta sa vezi cum evolueaza lucrurile. Jocul acela se presupune ca a fost un inceput in care el a recunoscut ca te place. Atunci ar trebui sa faca si alti pasi spre tine, avand in vedere ca tu stii ce simte el. Daca nu face, inseamna ca a mintit. Daca face, totul va decurge normal. Parerea mea happy

| anonim_4396 explică (pentru Bianca18):

Da, dar statea numai langa mine, ma facea sa rad, m-a tinut in brate, si vreau sa subliniez ca amandoi suntem timizi.

| Bianca18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci incearca sa ii bagi apropouri, asa mai subtil happy Poate isi face curaj pana la urma.

| Robieski a răspuns:

Stiu cum e asa simt si eu pentru o fata si nu stiu cum sa-i spun dar asteapta un moment mai bun si intreaba-l: "vrei sa ne combinam?" sau "vrei sa fim impreuna?" daca zice da apropiete de el si vezi daca se apropie si el sarutal! Funda?