| cristeamadalina a întrebat:

Ieri eram pe afara si fostul meu prieten se tot baga in seama cu mine.Incerca cu tot felul de motive sa puna mana pe mine si tot felul de chestii.Un prieten de al lui l-a intrebat daca vrea sa se mai impace cu mine si el a spus"ma mai gandesc". Apoi seara pe mess ma baga in seama,m-a intrebat ce fac si apoi imi spune"vorbim maine de hotarare" si eu l-am intrebat ce hotarare si el a spus"cea legata de impacarea noastra"si eu i-am spus"ok".

Astazi a iesit pe afara, am ramas singuri dar nu mi-a spus nimic de hotarare, adica ce vrea sa faca. Prietenul lui l-a intrebat daca s-a gandit si a zis"nu, nu vreau sa mai ma impac cu ea"straight face

De ce credeti ca mi-a spus aseara pe mess ca vorbeste cu mine astazi de impacare dar nu mi-a spus nimic? si pe deasupra nici nu vrea sa se impace cu minesad

Oare ce sa mai cred?

3 răspunsuri:
| JustSomebody a răspuns:

Buna.In primul rand trebuia sa mentionezi motivul despartiri voastre.Indiferent care a fost acela, gandeste-te putin daca ve veti impaca din nou este posibil sa va despartiti din acelasi motiv a doua oara si asta ar fi o pierdere de timpstraight face
Mie mi se pare ca el se cam joaca cu tine si nu te considera ceva serios. Daca avea intentii serioase te intreaba fata in fata si astfel ati fi clarificati lucrurile, dar asa el tot spune ca se mai gandeste dar cand stati impreuna nici macar nu vrea sa vorbeasca despre o posibila impacare.Probabil a vrut sa te testeze iar tu ai picat testul.Dar eu iti zic sa ai putina demnitate si asa ai doua posibilitati:1 pune-te fata in fata cu el(nu pe mess sau facebook caci asa nu rezolvi nimic)si intreaba-l ce se intampla cu voi sau varianta 2:treci peste gasesti-ti alt prieten si arata-i ca nu esti jucaria lui si ca tot ce s-a intamplat in trecut ramane in trecut.In cazul in care dupa ce ai alta relatie vine la tine spune-i ca trebuia sa se gandeasca la tine atunci nu acum.Nu il lasa sa se joace cu tine.Aici depinde de tine ce alegi sau daca mai exista sentimente in inima ta pentru el.Ascultati inima dar si mintea.Eu personal as alege varianta 2 pentru ca reprezinta si un test al dragostei, dar tu alegi nu eu. Oricum succes.Byehappy

| Th3RiP a răspuns:

Ca vrea sa te oftice, baieti ca el is multi in lume dar nu vor decat sa te faca sa suferi...

| cosminik a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun probabil ca doar a vrut sa se bage in seama cu tine pe mess...