| anonim_4396 a întrebat:

Ieri m-am certat cu prietena mea. Am fost impreuna 6 luni, iar ea nu mai vrea sa ne impacam pana ce nu va vedea niste schimbari. Ce sa fac? cum sa ma port cu ea?

6 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Depinde si de motivul despartirii.Ar trebui sa vorbesti cu ea sa afli ce o deranjeaza si sa incerci sa remediezi problema ca toate sa fie bine.Mult succes

| Esial a răspuns:

Daca nu poti sa te schimbi, schimb-o pe ea cu alta.sase luni nu inseamna o dovada ca sunteti destinati unul altuia.Bafta! rate&vote

| anonima3389 a răspuns:

Vorbeste cu ea si intreab-o ce schimbari vrea sa vada. daca consideri ca poti sa te schimbi atunci cere-i sa va impacati si demonstreaza-i ca te-ai schimbat... daca nu, nu mai incerca pentru ca nu are rost sa promoti ca te schimbi daca nu poti sa o faci.

| HeiSuntNati a răspuns:

Incearca sa aflii ce o deranjeaza, si schimbate..demonstreazai ce esti mult mai bun ca inainte, poartate mai atent cu ea, dar nici sa o sufoci. Si eu am facut chestia asta unui baiat, iar el a inceput sa fie muult prea grijuliu cu mine ceea ce m-a deranjat foarte mult, dupa aceea ne-am certat rau de tot, iar acum nu mai vorbim. In mod special trebuie sa fii atent la cum mirosi, pentru ca asta schimba si parerea unei fete despre tine, la cum vorbesti(nu injura prea mult), la cum te porti si cu cei din jurul tau nu numai cu ea. Sper ca te-am ajutat cu ceva.

| deniiissss a răspuns:

Incearca sa schimbi ceea ce o deranjeaza pe ea.Intreab-o ce ar vrea sa schimbe al tine {cred ca e vorba de comportament} fii mai atent cu ea, mai sensibil [femeilor le place asta]. Afla ce ce o deranjeaza. SUCCES

| Sarabăăăăăăăăă a răspuns:

Schimbate, ofera-i mai multa atentie, stai mai mult timp cu eahappySun curioasa cum te cheama pentru ca si eu am 2 colegi in clasa cu aceiasi problema