| Anonym2013 a întrebat:

Ma mai vrea sau nu? de vreo doua saptamani nu este zi in care prietenul meu sa nu imi zica ca vrea sa ne despartim, dar eu il cam fortez sa fie cu mine ii zi ca nu pot sa renunt la el si ca daca ar vrea sa fie cu mine impr ar lasa toate neintelegereile pe care le-am avut... de exemplu ieri cand a ajuns la scoala m-am dus la el cu o prietena ca avea niste treaba cu el. m-a intrebat ce e? si eu i-am zis ce faci? si l-am intrebat cum ramane cu noi? si mi-a zis ca nu stie, mai vorbim, m-a luat de mana si m-a dus in statie si cand a plecat m-a pupat. trebuia sa ma sune dar nu ma mai sunat deloc. azi la fel eu il intrebam cum ramne cu noi? el ca nu stie. ma tachinai cu el asa app o jum de ora mai eram cu o prietena si ea il intreba mai vrei sa fi cu ea sau nu? el: nu. eu i-am zis sa-mi zica moticul si imi rasp ca nu stie. pana la urma voiam sa ii zic ca eu vb seriios si el o ia in btaie de joc...dar cand incepui sa vorbesc si ma vedea ca mai aveam putin si plang venii la mine si ma lua in brate, ma saruta si ma strangea in brate.
eu nu il inteleg ma mai vrea sau nu? cand ne-am certat mi-a zis ca nu ma mai iubeste ca nu mai vrea sa fie cu mine. nu prea ma mai suna.
eu stau si ma gandesc ca daca chiar nu m-ar mai vrea deloc ar tine-o tot cu nu si nu ar mai facea ce a facut ieri si azi. ori vrea sa ne desp ori se joaca cu mine? am fost 8 luni impreuna.
eu il iubesc enorm si stie. dar vreau sa ma iubeasca din nou ca inainte.

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

In dragoste sicanele de genul acesta sunt bine venite, ele sunt bomboana de pe tort! sa fii iubita maxim!

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Nu poţi ştii ce e în capul lui. Poate să fie orice. O poate face din cauza unor probleme. aşa am făcut şi eu şi de asta ne-am despărţit.
Poţi să mai aştepţi, să nu-l mai forţezi, să-l laşi pe el să facă ce are chef. Aşa e cel mai bine. Nu te mai du la el, dar nici nu-l ocoli.

| hummmer a răspuns:

''Ma mai vrea sau nu? de vreo doua saptamani nu este zi in care prietenul meu sa nu imi zica ca vrea sa ne despartim, dar eu il cam fortez sa fie cu mine''
Dragoste cu de-a sila nu se poate.

| SimonaQs a răspuns:

Nu il mai forta sa fie cu tine daca nu simte... Dragostea cu sila nu se face.

| Anonym2013 explică (pentru SimonaQs):

Atunci el de ce face toate astea, sa-mi dea sperante de impacare. dar cand il intreb cum ramane cu noi imi spune ca nu stie?

| SimonaQs a răspuns (pentru Anonym2013):

Te vede ca esti trista si ca suferi si poate nu se simte bine cand te vede asa. Oricum daca zice mereu ca nu stie pana la urma asta ar insemna un NU. Nu iti mai fa sperante ca daca te iubea cum o facea inainte nu mai erati pusi amandoi in postura de " nu stiu "...App cati ani ai?

| Anonym2013 explică (pentru SimonaQs):

18 jumate si el 17 jum. el e si primul baiat. iar eu nu-l inteleg. oadata ca ma iubeste odata ca nu, de ex de Paste mi-a zis ca el e legat de mine ca a fost pr baiat. iar de 2 sapt incoace mi-a zis o singura data ca ma iubeste de atunci numai... eu nu pot sa trec peste i-am zis de m-am saturat si eu.el in astea 2 sapt a gasit motive de cearta: ba ca nu il ascult, ba ca ai mei nu sunt de acord cu el, bine pana sa se schimbe au fost multe certuri intre noi. el e si foarte gelos inca de la inceput a fost asa. iar acum sunt eustraight face.

| SimonaQs a răspuns (pentru Anonym2013):

Pana la urma nu o sa gasesti alta solutie decat sa-l uiti. Nu pot sa-l uit nu exista poate nu vreau.Si sigur o sa iti aminttesti de el chiar daca nu ai vrea pentru ca a fost primul...Are balta peste. Gandeste-te ca poti gasi unul mai bun ca el. Poate si-a gasit pe altcineva si nu stie cum sa iti mai spuna sa il lasi in pace nu stiu ce sa mai zic. Oricum ideea e sa nu-l mai cauti. Stai fara grija ca o sa te caute el iar tusigur nu vei mai accepta sa fi cu el. Pentru ca el te-a facut sa suferi nu tu pe el... straight face Parerea mea.

| molly32 a răspuns:

Buna te inteleg perfect si prietenul meu de 2 saptamani face la fel doar ca mie mi-a cerut o pauza si mi-a spus ca ii satul de atatea certuri si neintelegeri poate ca vrea sa fie cu tine doar ca vrea putin timp sa se mai gandeasca sau poate doar vrea sa te faca sa suferi sfatul meu este sa mai astepti putin si de se comporta toat asea inseamna ca ii un magar fara sentimente si vrea sa o terminati