| Gabriella_5169 a întrebat:

Il iubesc. dar nu stiu cum sa i zic.imi e teama sa i zic.Ma facut sa ma indragostesc de el.la felu cum vorbeste.cum ma alinta.siimi facusem o groaza de sperantze. dar totul da dus atunci cand am aflat ca si'a facut prietena.Suntem prieteni buni si imi spune o multime de lucruri.pe care uneori am doare cand le ascult. Nu mai vrea sa sufar, vreau sa i zic direct ca il iubesc! Dar nu stiu ce reactie ar avea, ma refer ca poate atunci o sa isi i-a lumea in cap. Un sfat? va rogcrying!

Răspuns Câştigător
| 10011993 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu-i spui asta!big grin ai putea sa-i demonstrezi fiind in continare apropiata de elbig grin am fost si eu in situatia in care stiam ca cel mai bun prieten al meu tinea la minebig grin cand il vedeam cate face pentru mine si cat ma iubea si unde mai pui si ca nu-mi spunea ca ma place. M-a facut cu timpul sa tin la el, iar apoi intr-o zi de vara l-am sarutat din senin pentru ca il vedeam cum se chinuia langa minebig grin la inceput am fost cu el din mila, cu timpul aceasta,, mila'' s-a transformat in iubirebig grin acum nu-mi pot imagina viata fara el si suntem impreuna de aproape 1 an si ne iubim enorm!big grin asa ca rabdare, dragutzo!big grin lasa-l si pe el sa-si puna ordine in ganduri si-n sentimente si cel mai important ar fi sa-i fii alaturi in orice situatie si sa-i amintesti ca poate conta pe tinebig grin baftawinking:*

5 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Spunei.nici nu stii ca si el simte asta pentru tine. nu lasa sa fie prea tirziu.

| crisgently a răspuns:

Daca are prietena de ce iti dai sperante?

| Cigαяєttє a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa-i zici direct ca il iubesti si cine stie poate si el te iubestehappy si oricum daca nu risti nu castigi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa i-l alinti si tu si sa i-l ajuti si dupa ce ai facut cum ti-am spus eu, dar sa i-l ajuti si sa i-l alinti mult, apoi poate i-ti va spune el si apoi sa ii spui si tu ca i-l iubesti si tu. eu am facut asa si am aflat ca ma place. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa incerci