| anonim_4396 a întrebat:

Il vreau inapoi!

Am fost impreuna cu un baiat 2 luni si apoi el a hotarat ca ar trebui sa ne despartim, pentru ca nu ne potrivim (eu nu sunt de acord, ba chiar ne potrivim, dar probabil ca trebuia sa gaseasca un motiv). El mi-a spus ca poate mai tarziu o sa fim impreuna, ca trebuie sa se mai gandeasca. Apoi peste o luna m-a sunat si a zis sa ne intalnim, dar eu nu am reusit sa merg ca eram plecata din localitate. M-a sunat de ziua mea si m-a tot aburit cu tot felul de chestii, de am ajuns sa nu mai inteleg nimic. apoi ne-am intalnit la ziua unei prietene comune. Eu l-am ignorat, desi tot incerca sa vorbeasca cu mine. Il vreau inapoi cu orice pret, pentru ca il iubesc, dar m-am cam saturat sa tot astept. El este putin cam timid, sau poate doar am impresia. Va rog frumos sa ma ajutati ca nu stiu cum sa procedez. Va multumesc:*

Răspuns Câştigător
| mada1820 a răspuns:

Consider ca nu este iubire ci mai degraba un atasament trecator, este clar ca nu vrea nimic serios si de durata cel mai bine ar fi sa iti vezi de viata ta. Dragoste cu sila nu se poate!( oricum nu este dragoste)

1 răspuns:
| ywar a răspuns:

Draga mea, daca te gandesti este doar o chestiune de orgoliu... Dragoste cu forta nu se poate iar daca el nu te vrea e aproape un gest egoist si de orgoliu de a nu fi parasita sa il vrei inapoi. Mai gandeste-te ce faci cu viata ta si nu iti bate joc de niste momente de care ai putea sa te bucuri. Nu vrea? Accepta si continua, Viata e o lupta continua!