| Anonim1234567891012131415 a întrebat:

Imi iubesc enorm prietenul, suntem de 1 an si 2 luni dar e posesiv si gelos. Vorbeste urat cand ne certam, chiar foarte. Ar fi iubitul perfect fara gelozia asta, face curat, de mancare, cumparaturi, cam tot ce vreau eu...ce sa fac? Sunt confuza, a dat in mine o data, o palma si de atunci sunt asa. Ajutați-ma, ma iubeste dar caracterul lui e mai ciudat.

Răspuns Apreciat de Editori
| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Gândește-te bine și nu-ți pierde timpul cu cineva de care să te temi atunci când e nervos sau când vă certați. Eu cred că iubirea ce ți-o poartă e bolnavă. În orice cuplu există certuri, majoritatea își spun vorbe grele, pe care le regretă mai târziu, dar când își permite să ridice mâna, nu e ok. Lasă-l, nu ești căsătorită cu el, nu ai copii, nu ai obligații. Viața e prea scurtă să ți-o irosești cu persoane nepotrivite. Să stai cu cineva care te lovește, cred că e cea mai mare prostie, consider că nu ai destul respect față de tine în primul rând. Părinții tăi nu te-au crescut pentru ca alții să-și bată joc. Fii mândră!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te iubeste pe naiba e un ratat, te complaci aiurea in relatia asta

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca consideri ca demnitatea ta poate fi calcata in picioare si sa te si bata atunci cand el are ''draci'' este alegerea ta. Nimeni dintre noi NU te putem ajuta in alt mod decat doar prin a-ti atrage atentia. Gelozia reprezinta cea mai crunta boala mintala degenerativa. Multa sanatate!

| Rux04 a răspuns:

Dacă dă în tine nu te iubește. Palma nu este iubire. Te sfătuiesc să-l părăsești. Din moment ce a dat o dată o s-o facă și a doua oară și a treia și așa mai departe. Și s-ar putea ajunge și la ceva mult mai rău. Gen spital sau chiar să te omoare. Am văzut atâtea cazuri. Nu este de glumă.

| elaventurero a răspuns:

E un copil care inca nu s-a 'maturizat'. Poate e chiar la prima relatie si inca nu stie cu ce se mănânca. Bataia se mai practica pe la satele uitate de lume de unde femeile nu mai au unde pleca.
Discutati impreuna despre ce iti convine si ce nu. E singura solutie happy