| staincolor a întrebat:

Imi place de ceva timp o fata care este mult mai vigilenta decat mine, este putin diferita. eu stau in preajma ei si ea la fel, imi raspunde la unele glume, insa o face intr-un mod subtil... O plac! Cum as putea sa ii spun ceea ce simt... imi este putin teama de reatia ei, in sensul in care sa nu rada, in acel moment!
Astept raspunsurile voastre, ce-l mai bun raspuns va fi rasplatit!

5 răspunsuri:
| JustMe47 a răspuns:

Frate, spune-i si tu ca o placi, ca nu are de ce sa rada. dar sa fiti doar voi doi, ca daca e multa lume nu se stie ce raspuns vei primii si cum va reactiona, deoarece se poate simtii stanjenita... bla bla. Watch this http://www.youtube.com/watch?v=JO_A7M0pesg

| xBya a răspuns:

Fa o 'gluma' intreband`o cum ar fi sa iesiti undeva doar voi doi. Reactia ei ar trebui sa te determine sa iti faci o idee. Apropie`te de ea intr-un mod special, facand glume 'inteligente' care sa tinda spre expunerea sentimentelor tale in fata ei. Daca e isteata, isi va da seama in scurt timp si va actiona cum simte. happy

| Didiiiii a răspuns:

Spune-i. cum vrei tu: fata in fata sau pe internet (daca crezi ca iti va fi mai usor). merita sa incerci. nu pierzi nimicwinking bafta

| Darkangel13 a răspuns:

Sfatul meu este sa ii spui ceea ce simti pentru ea si chiar daca ea te refuza o sa te simti mai bine. Actioneaza pana mai ai ocazia pentru ca s-ar putea dupa ceva timp sa regreti ca nu i-ai spus ceea ce simti pentru ea. P.S: fi cat mai natural.Succes

| vtyalexandra a răspuns:

Eu in locul tau as face cu totul altceva.as gasi un moment bun in care sa fiti doar voi doi ca sa nu va conturbe nimic linistea, te apropii de ea si incereci sa o saruti usor pe buze. daca accepta sa fie sarutata inseamna ca si ea te place. daca in caz ca nu se lasa sarutata atunci poti sa ii spui ca nu sti ce te-a apucat dar o placi la nebunie si nu te-ai putut abtine.atunci ii dai de gandit despre ce e vorba.treaba asta merge foarte bine, numai tine minte in viata trebuie sa ai tupeu ca sa reusesti! nu ai nimic de pierdut! tine-ma la curent cu ce s-a intamplat daca vrei! bafta