| Ciornovalic_Daniela_1997 a întrebat:

Buna happy am un coleg/prieten pe care il plac. Chestia e ca acum cateva zile prietena mea cea mai buna (care stia ce simt pentru el) i-a spus ca il plac...tocmai de la el am aflat.Am fost super dezamagita pentru ca am avut mare incredere in ea...m-am simtit atat de prost cand am aflat ca stie ca il plac straight face imi era teama sa ii spun ceea ce simt pentru ca ne vedeam in fiecare zi si ma gandeam daca ma va respinge, daca ne vom indeparta (eram foarte buni prieteni). Pana la urma am recunoscut, apoi l-am intrebat daca si el ma place. Raspunsul a fost (citez) :"hmm, poate".M-a cam pus pe ganduri.imi dau seama ca nu vom mai fi ca inainte adica nu vom mai avea aceeasi relatie de prietenie..deja observ lucrul acesta. Intrebarea mea este: cum as putea sa imi dau seama daca (,) chiar ma place? astept raspunsurile voastre happy

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poate ca prietena ta a vrut sa te ajute stiind ca tu nu ai curaj sa o faci. Nu cred ca a vrut sa faca ceva rau sau sa te superi pe ea, desi poate ca nu si-a dat seama ca o sa te deranjeze. Ca sa iti dai seama ce doreste el trebuie sa astepti sa vezi cum decurge mai departe relatia voastra. Ori va apropiati ori va departati.

| AFR81 a răspuns:

Poate prietena ta a vrut sa te ajute sau poate e gura sparta. Pana la urma e bine ca a aflat si acel baiat despre intentiile tale, astfel te-ai lamurit si tu. Acel raspuns, "poate" poate insemna ori ca te simpatizeaza, dar nu-i sigur daca vrea sa inceapa o relatie cu tine, ori ca nu-i place de tine si n-a vrut sa te faca sa te simti prost. Baga-te cu el in seama in zilele ce urmeaza pentru a te edifica. Legat de prietena ta, tu decizi daca o mai pastrezi sau nu.

| neutrino a răspuns:

Daca te-ar fi placut ti-ar fi aratat si spus acest lucru.

| Dugalle a răspuns:

E greu sa diger chestia asta la ora asta, sunt zapacit. Promit ca vin maine cu un raspuns.

| Teenager777 a răspuns:

Am avut și eu o experiență similara cu o fata doar ca m-a refuzat, alta data sa nu mai spui la astfel de prieteni asemenea secrete, dacă tot s-a băgat "prietena" ta ai putea sa o pui pe ea sa-l întrebe dacă te place