| BaiatBun_7618 a întrebat:

Imi place de o colega... Acum cateva luni vorbeam destul de mult eram apropiati dar am asteptat o perioada mai lunga pana m-am hotarat sa o intreb daca vrea sa fie cu mine. Dar fix in ziua in care urma sa o intreb, a inceput sa ma evite. Una din cauze ar putea fi si ca doi dintre colegi se tot dau la ea + ca unul dintre ei a fost refuzat cand a intrebat-o daca vrea sa fie cu el. De atunci vorbim mai putin si din stadiul din a ne adora am ajuns sa fim ca doi prieteni foarte buni fara sa fie nimic intre noi fara sa trecem prin perioada de a fi ceva mai mult ca amici. Cand am spus prieteni foarte buni nu ma refeream ca m-ar fi refuzat intr-un alt fel fiindca o prietena de a ei mi-a spus ca ma placea. Totusi mai vorbim dar nu asa de mult ca inainte. Intr-un fel parca vrea sa fie cu mine dar fara sa stie ceilalti deoarece a fost cu unul din prietenii mei si nu e genul de...
Multumesc anticipat! Ofer funda celui care imi niste explicatii mai complexe.

1 răspuns:
| Everything a răspuns:

Pai daca intr-adevar ii place de tine te evita fiindca nu vrea sa spuna ceva care te-ar putea indeparta iar daca nu ii place de tine si ii place de altcineva nu vrea sa fiti vazuti de acel baiat impreuna fiindca si-ar putea forma o impresie proasta