| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata de varsta mea (am 12 ani) sunt in clasa cu ea dar pana acum doua zile nu am simtit nimic pentru ea. Sunt prea timid sa ii spun ca o plac dar vorbesc cu ea ma inteleg cu ea e desteapta. Astept raspunsuri.

7 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cam brusca dragostea ta. Cine a declansat asta? Daca intr-adevar simti cati place de ea, nu inteleg de ce nu-i spui clar in fata ceea ce simti, caci doar spui ca te intelegi bine cu ea si este si fata desteapta. Daca ii dai mai multa atentie va intelege...invit-o la un film sau la o plimbare in parc si vei vedea cum iti raspunde. Nu mai fi rusinos, pentru ca poti pierde mult in viata. Lupta pentru ceea ce-ti doresti, altfel iti va lua-o altul inainte! Succes!

| ShineMe a răspuns:

Nu stiu de ce sa cred ca la varsta de 12 ani sa existe dragoste pasionala sau lucruri de genu.Nu prea inteleg ce poate iesi dintre 2 copii de 12 ani.Eu daca as vedea 2 copii de 12 ani in oras sarutandu-se as ramane uimit sau as rade.Eu la 14 ani abia am inceput sa simt ceva ceva dar nici atunci nu cred ca era dragoste, dar ma rog.Asa raspunsul la intrebarea ta:Vorbeste-i in fata sau pe mess va aprecia foarte mult daca ii vei spune ei in fata.Mult succes.Iti vei gasi altfel cuvintele in fata ei decat pe mess

| fly a răspuns:

Daca esti timid, atunci fa-ti cale incet incet; cand mom ti se va parea potrivit ai putea sa-i spui ca te gandesti ca ar fi placut daca a-ti iesi uneori la un suc, sa discutati eventual de chestiile care va intereseaza pe amandoi; vei vedea ca ea va accepta; daca accepta sa stati de vb si va intelegeti bine cu siguranta nu-i esti indiferent! Nu trebuie sa-ti fie rusine; imagineaza-ti ca poate si ea isi doreste asta si nu stie cum sa faca; tu esti baiat asa ca fi curajos si incearca! Succes

| Razvy197 a răspuns:

Cum am mai spus si o sa mai spun. Spune-i ca o placi pe mess. Fiinca nu te emotionezi happyAsa am facut si eu cu prietena mea si acum sunt cu ealove strucklove strucklove struck. Sper ca te-am ajutat(am 12 ani)

| Didy a răspuns:

Fi atent... du-te la ea si spune-i ce simti dupa care poti sa o iei de mana sau sa o saruti. Fara emotii crede-ma ca o sa fie bine! (am 12 ani)

| danyel_1802 a răspuns:

Razvy, numai pune lumea sa faca lucruri care ar putea fi regretate mai tarziu.
Pentru ca daca iti iese tie, s-ar putea sa nu ii iasa si lui, de obicei fetele la care ziceti pe mess ca le placeti si ca doriti o relaie cu ele, incep sa va evite. Sansele sunt foarte mari sa patesti asa ceva, iar chestia cu emotiile, pana la urma daca ti-e frica sa ii zici in fata ca o placi, inseamna ca nu o placi cu adevarat
Invit-o la un suc, fa-i complimente pe parcursul intregii intalniri si incearca sa iti dai seama daca si ea te place sau nu, dupa aceea (cu putin timp inainte sa plecati) ii spui frumos ca o placi, cam asa:
Stii eu te simpatizez, de fapt te plac si as dori sa incepem impreuna o relatie. Nu e chiar asa de greu sa ii zici, adica o sa fie mai greu daca nu ii zici si o sa ti-o fure altul.

| LoLa_9001 a răspuns:

Hey sunt fatawinking... fetelor le place la li se spuna complimente, astea le poti spune si pe mess.dar nici intr-un caz sa nu-ti treaca prin cap sa-i ceri fetei prietenia pe mess...doar gasesti momentul potrivit si o spui fara rusinewinking succes