| nopainnogain29 a întrebat:

Cum pot sa ii spun unei fete ca o plac? faza naspa e ca nu prea vorbesc cu ea desi sunt cu ea in clasa....sunt genul ala de baiat mai tacut....astept raspunsuri in special de la fete.

Răspuns Câştigător
| Hevnoraak a răspuns:

Și dacă te faci de răs crezi că asta e cel mai urât, când o să te uiți luni de zile la fata respectivă gândind-ute cum ar fi fost să fiți împreună aia e agonie curată, credemă. Dacă o vrei și ții la ea vorbește cu ea..Nu te arunca ca tâmpitul că o să arăți ca un disperat.Află ce-i place poate găsiți subiecte comune de discuție.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nașpa să fii genul mai tăcut, mai ales dacă ești băiat, deci se consideră că ar trebui să ai mai multă atitudine.

Trebuie să îți înfrângi frica. Să vorbești cu ea. Să încerci să te împrietenești, să o ajuți când ai ocazia, să lucrați împreună, poate o să îi placă.

Mai bine să încerci să îi spui după ce intri în relații mai bune cu ea, dar nu așa direct.
„hey I just met you and this is crazy but here's my number so call me maybe". Nu. Astea-s doar cântece, o să pari ciudat dacă încerci asta.

| kzd a răspuns:

Incearca sa o iei usor, la inceput incearca sa vorbesti macar ceva cu ea, pana te obisnuiesti cu sa vorbesti cu ea mai deschis

| AAlinaaa a răspuns:

Prinde curaj! chiar daca e cu tine in clasa. vezi la ce materie nu se descurca si incearca sa o ajuti. cu timpul o sa te simpatizeze si cine stie poate iesiti la un suc. nu renunta :*

| nopainnogain29 explică (pentru AAlinaaa):

Mersi de raspuns...o sa incerc desi o sa imi fie cam grew pentru ca nu prea ma pricep cu fetele si pana o sa prind curaj poate isi gaseste alt baiat...cel mai frica imi e ca daca o sa imi fac curaj o sa ma fac de ras sau cv de genu

| Hevnoraak a răspuns (pentru nopainnogain29):

Și dacă te faci de răs crezi că asta e cel mai urât, când o să te uiți luni de zile la fata respectivă gândind-ute cum ar fi fost să fiți împreună aia e agonie curată, credemă. Dacă o vrei și ții la ea vorbește cu ea..Nu te arunca ca tâmpitul că o să arăți ca un disperat.Află ce-i place poate găsiți subiecte comune de discuție.