| emily_6345 a întrebat:

Imi place de un baiat, dar nu stiu cum sa-l fac sa-i placa de mine... ajutati-ma ve roooog...;(

7 răspunsuri:
| Lummy a răspuns:

Poi, incearca sa fii mai dragutsa cu el, razi la glumele lui, sa ii faci pe plac.fii autentica, fa ce iti trece prin cap ca e cel mai natural si cel mai dragutbig grin:d succes!

| Tequila a răspuns:

Era pe net odata o poza cu o convorbire...
El: Cum sa ii spun unei fete ' Te iubesc '?
Ea: Doar spuneo.
El: Bine, hai sai ncerc asa cu tine.
Ea: Ok.
El: Te iubesc
Ea: Si eu, acum du-te si spune-i.
El: Tocmai am spus-o.
XD So... Doar spuneo( numai ca spune-i ca il placi, nu ca il iubesti i se urca la cap si nu-i bine). Nu o sa pierzi nimic. tongue

| yournameplease a răspuns:

Nu poti sa il fai sa te placa ca vrei tu neaparat! Trebuie sa fii tu insati si sa lasi sa curga totul de la sine!
Daca nu mai ai rabdare poti incerca sa ii spui in fata faptul ca il placi.
Daca esti mai timida fa niste gesturi dragalase care sa dovedeasca faptul ca tu il placi gen stai mai mult pe langa el, te bagi in seama cu el, ii ceri idi-ul, sau daca il ai conversezi cu el dar nu pana la infinit ca sigur se plictiseste de tine. Din cand in cand fi si tu mai dura cu el si nu te lasa intimidata de el.
In caz ca nu-l cunosti, cu siguranta aveti prieteni comuni. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| daria996 a răspuns:

Hm.din punctul meu de vedere sa mergi sa ii spui ca iti place de el e ft greu si nu as face asa ceva doar daca as fi 100% ca si lui ii place de mine(poate nici atuncea).In general la toti baietii la plac cam aceleasi lucruri la o fata:1: sa fi amuzanta.sa nu exagerezi dar fi mereu cu zambetul pe buze, 2 sa ai incredere in tine si sa fi sociabila, sa vb cu toti si sa fi de gasca-daca ar fi cu tine nu i-ar placea sa mergeti sa va intalinti cu pr lui si u sa fi timida-be confident! FT IMPORTANT si sa nu pari ca ai nevoie de el sau sa nu vada el ca ai fi disperata, comporta-te normalbig grin3.Sa fi imprevizibila adica daca el se asteapta sa zici ceva zi alceva. ceva de genu, sau daca esti mai timida sa vada ca vb mai mult, fi creativa! 3Si cel mai important ca sa ii atragi privirea e ca mereu sa porti ceva ce sa iasa in evidenta o esafa,o bratara,un tricou,o insigna, etc:d. Daca faci chestile astiile astea nu ai cum sa nu ii atragi privirile, iar dupa ce vezi ca incepe sa ii placa de tine trebuie sa filtrezi si tu putin.Pt mine aceste sfaturi au functionat, doar sa ai o atitudine indiferenta de genu:daca nu o sa fi cu el in final asta e, life goes onwinking

| IngelasulFlumuselSeUitaLaTine a răspuns:

Pai, nu il poti face sa te placa. Inima lui face ce vrea. Of, tare as vrea si eu sa il fac pe un baiat de la mine din clasa sa ma placa... Revenind la subiect, incearca sa fii tu insuti. Adica daca nu te place pentru cine esti, de ce ar trebui sa te schimbi? Stiu ca vei spune ca il iubesti si chiar ai face-o doar ca el sa te placa, dar eu as zice ca mult mai bine ar fi sa te faci remarcata prin caracterul tau asa cum e el. Caracterul tau adevarat sa spunem asa. Si nu inceta sa speri. Aaaaa sa nu intelegi ca eu vreau sa iti zic sa te retragi din "lupta" in nici un caz. Iti doar sa fii tu. kisses :* si nu renunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inimii nu-i poti porunci. Daca nu te place, asta e. Incearca sa-l uiti acum( va fi mai greu dupa) si mergi mai departe cu fruntea sus:*.

| GiuliaBăăă a răspuns:

Paihappy.draga nu poti obliga pe cineva sa te placawinking. iubire-a se castigatongue.era doar o chestie.laughing, vorbeste cu elhappy.implicata intr-o aciviate de-a lui daca sunteti de la aceesai scoalatongue... apoi lasa lucrurile sa-si urmeze proiul firhappy. bafta