| Alessandra23februarie2002 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi. Cum pot cuceri un baiat? Cum îl conving sa ma placa? Va rog ajutati-ma! Imi place foarte mult de el si nu stiu daca si lui de mine.

Răspuns Câştigător
| eusiel1419 a răspuns:

Pai in prmul rand, de fiecare data cand te intalnesti zambeste-i razi mereu la glumele lui chiar daca sunt proaste si vorbeste-i despre sport si cum ti s-a parut meciul de aseara si spune-i ca tii cu aceeasi echipa cu care tine si el. La incput o sa creada ca esti de gasca dupa o sa te priveasca mai mult decat atat. Plus ca daca el vrea sa stati impreuna sa povestiti inseamna ca exista ceva in sufletul lui pastrat special pentru tine...

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cati ani ai? Invata sa te exprimi. N-ai cum sa convingi un baiat sa te placa. Cel mult poti convinge un baiat care lucreaza la mc sa-ti de-a gratis o portie de cartofi.
Un baiat nu se cucereste in 60 de secunde cum vezi tu prin telenovele. Arata-i cum esti tu cu adevarat, nu incerca sa pari ceea ce nu esti. Daca ii esti pe plac, o sa-l cuceresti. Daca nu, asta e, mergi inainte ca nu e capatul lumii.

| Apdosok a răspuns:

Eu am un baiat pe care il plac. Si...sincer nu stiu cum sa ma comport ca sa ma placa. Dar am invatat din proprie experienta ca trebuie sa fiu eu insumi ca sa pot cuceri un baiat. Nu trebuie sa joc teatru. Am fost eu insami si l.am convins ca...merita...