| Beibii_6447 a întrebat:

Imi place de un baiat de mult timp, de aproape 3 luni. La inceput, era nou-venit la noi in scoala si a fost impreuna cu cea mai buna prietena a mea timp de o luna si jumatate (mie imi placea de el inca de dinainte ca ei sa fie impreuna, iar prietenei mele nu ii placea de el pentru ca e mai mic decat ea la inaltime si i se parea mult prea smecher), dar in ziua in care s-a pus cu ea mi-a cerut mie id-ul si am inceput sa vorbim zilnic pe mess despre diverse lucruri. De multe ori se intampla sa vorbeasca cu mine mult mai deschis decat vorbea cu prietena lui, de multe ori ma suna pe mine sa povestim sau atunci cand lipsea de la scoala in pauze ma suna pe mine sa vada ce fac in loc s-o sune pe prietena lui. De fiecare data cand ei ieseau pe-afara el ma chema si pe mine, dar nu mergeam intotdeauna. Insa atunci cand mergeam, venea si ma lua in brate sau ma pupa pe obraz sau flirta cu mine de fata cu prietena lui, spunand ca vrea s-o vada cum reactioneaza cand e geloasa.

Multe persoane mi-au spus ca lui de fapt i-ar placea de mine avand in vedere comportamentul pe care il are fata de mine… Cand s-a despartit de cea mai buna prietena a mea, mi-a spus pe mess ca de fapt a vrut doar sa-si bata joc de ea si ca a fost impreuna cu ea doar pentru a se putea integra mai bine in scoala, fiind nou-venit, si de fiecare data cand vorbea de ea vorbea urat si ii evidentia defectele. In aceeasi zi, m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, iar eu nu i-am spus nici da nici nu… n-am stiut ce sa fac… Am continuat sa vorbesc cu el zilnic pe mess si la telefon, iar dupa o saptamana el si-a gasit alta prietena, o fata pe care nu o cunosc, si mi-a spus ca i-ar placea sa fie cu mine dar ca e vagabond si nu iubeste o fata 100%, doar isi bate joc de ele, iar eu pentru el sunt o fata speciala si nu ar vrea sa sufar din cauza lui. si nu vrea sa-si strice relatia de prietenie pe care o are cu mine deoarece ne intelegem prea bine…

Se intampla de multe ori sa ma cheme pe-afara sa ne plimbam doar noi 2, chiar daca are prietena… Si de fiecare data cand merg cu el pe-afara radem, glumim, ma pupa pe obraz sau undeva foarte aproape de gura… Dar tot timpul spune ca ii e frica sa fie cu mine pentru ca nu vrea sa ma faca sa sufar… Nu stiu ce sa fac… Mie intr-un fel mi-ar placea sa fiu cu el, pentru ca am ajuns sa tin la el si cu mine se poarta diferit fata de cum se poarta cu restul fetelor… Help! Ce ziceti? straight face

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Buna Beibii, raspunsul de fapt sfatul ce til dau eu nu cred ca va fi pe placul tau 100% dar iti voi spune parerea mea sincera, eu iti recomand sa te intalnesti din ce in ce mai rar cu el si in cel mai scurt timp posibil sa il uiti complet pentru ca daca prima data cu prietena ta cea mai buna in in acelasi timp filtra cu tine de fata cu ea asta inseaman ca e o persoana care nu stie sa respecte mai ales ca dupa ce a parasito a inceput sa o vorbeasca de rau spunandu-i defectele, probabil si exagerand in acelasi timp.
Deci a stat cu o fata apoi a parasito si a luat alta fata iar acum vrea sa sa o paraseasca si pe ea si sa fie cu tine, daca luam in considerare toatea acestea probabil ca ar fi mult mai bine pentru tine sa nu ii cazi in capcana, sa nu faci greseala sa crezi ca atuncea cand iti spune ca te iubeste iti zice adevarul si ca doar pe celelante 2 fete lea mintit si cu tine e sincer.
Dupa scurta descriere ce miai oferito despre el, reiese ca probabil e o persoana care ii place aventrura si nu are nici un fel de sentiment real, el find probabil o persoana a carui singura placere e sa se foloseasca de o fata si sa o paraseasca dupa ce se plictiseste de ea, dupa care povesteste prietenilor ce smecherie mare a realizat el. Acesta a fost sfatul meu dar decizia e in totalitate a ta, iti doresc numai bine si sa ai grija de tine ceau.

5 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Cel mai simplu, inainte de toate, cati ani ai? Ca sa stiu la ce sa ma astept:d
In orice caz, daca baiatul zice ca vrea sa-si bata joc de fete, cu siguranta nu va face exceptie dupa parerea mea.Si nicio fata nu merita asta, oricat de mult nu te-ai intelege cu ea.
Pun pariu ca tu vrei ceva mai mult de atat, ceva de nota zece...ar trebui sa treci peste el.
Adevarat, cred ca te place. Poate s-a combinat cu prietena ta ca sa intre in vorba cu tine.
Cand a vrut sa se combine cu tine in aceeasi zi in care i-a dat papucii prietenei tale, posibil sa fii fost de ochii lume.
Ceva gen ca poate agata orice fata, ori asta, ori poate chiar te place si nu vrea sa suferi.
Dar, nu sunt in masura sa judec, cred ca tu il cunosti cel mai bine.
Mult succes!:*:*:*:*:*:*

| ŁοłłϊÞοÞ a răspuns:

Mda. nu-mi dezvalui identitatea e de ajuns ca sti u cine sunt laughing kiss

de asemenea, sti care e parerea mea. poti sa fii cu el daca il iubesti si te iubeste, dar gandeste-te si la ce i-a facut prietenei tale... cele mai bune smugsmug.

sunt intr-o situatie asemanatoare da sti asta nu mai zic nimic laughing

ti-am zis tot ce am avut de zis (credthinking) in seara aia... sti u laughing so... Bafta! kiss
Kisses kiss

| Beibii_6447 explică:

Merci tuturor! kiss kiss O sa dau funditahee hee
Nicoleta, am aproape 16 ani :d

Si sincer chiar am incercat sa stau departe de el pentru ca imi dau si eu seama ca e tipul de baiat smecher caruia ii place doar sa se foloseasca de fete pana se plictiseste. Nu am mai intrat sa vorbesc cu el pe mess si l-am refuzat cand m-a chemat pe-afara de cateva ori... Dar el a continuat sa ma sune si sa intre sa vorbeasca cu mine pe mess si m-am simtit foarte naspa straight faceMi-am dat seama ca nu pot sa il dau la o parte asa de usor pe cat as vrea

| B3lla a răspuns:

Ar trebui macar sa incercati. Sunt sigura ca daca e cum zice el, adica esti mai speciala nu se va comporta ca si cu celelalte fete. Iubirea incepe de la o prietenie adevarata. Vorbeste cu el, deschide-ti sufletul fiindca cred ca suferi mai mult daca nu esti cu el decat atunci cand vei fi. Am si eu asa o situatie, baiatul care il plac nu vrea sa ma faca sa sufat. De cand baietii s-au facut asa grijulii?big grin

| gheodan21 a răspuns:

Mdaaa baiatul e interesant az cu una miine cu alta isi bate joc,,..., cum se zice barbatii sint niwte imbecili...mai bine ramineti la nivelul care sunteti adica daaka veti merge mai departe totul se va termina cu suferinta! inteleg ca tii la el dar la urma nu tot tu ai sa suferi? tie iti trebuie awa ceva?