| DeEa007_4550 a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa... nu stiu daca ma place si el pe mine... si daca i-asi spune ca il iubesc cred ca ar spune la toata clasa si ar rade de mine. plzz spuneti-mi ce pot face?happy

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Altceva n-ai ce sa faci decat sa vorbesti cu el.

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

In general,nu e bine sa te indragostesti de colegii de clasa,dar la varste mici sunt singurii baieti cu care petreci mai mult timp si-i poti cunoaste mei bine. Nu toti baietii sunt cu gandul la dragoste,s-ar putea sa -l " blochezi" daca i-o spui direct. Daca baiatul e educat,nu prea sta cu capul la dragoste. Sunt multi baieti care prefera sportul sau joaca,adevarat! De aceea, e mai bine sa deveniti mai intai buni camarazi,apoi treptat sa va apropiati. Colegii se vor obisnui si nu vor mai rade. Si,de altfel, nu trebuie sa-i spui ca-l iubesti, ci doar ca ti-e foarte drag.

| alexutza003 a răspuns:

In primul rand esti sigura ca il iubesti? poti simti pentru el doar o atractie foarte puternica si daca crezi ca ar spune la toata clasa ca il iubesti doar ca acestia sa rada de tine cu siguranta nu te place dai de inteles ca il placi insa subtil daca si el iti va raspunde in acelasi mod inseamna ca te place daca nu treci mai departe mai sunt si alti baieti

| zelda a răspuns:

Ar fi aiurea sa-i spui ca-l iubesti. Mai intai apropie-te de el si asa iti vei da seama daca te place sau nu, vorbeste cu el si daca vei considera ca nu este genul de baiat care sa faca misto atunci cand o fata ii spune ce simte pentru el spune-i ca-l placi multhappy Incearcahappy

| TimisoaraKBOOOM a răspuns:

Pai...incepe cu inceputul. Ial intr-un loc mai retras si exprimati sentimentele fata de el! Fi sincera! Apoi ii spui ca`l iubesti. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar rade? Nu stiu ce sa-ti spun. dupa parerea mea nu merita. Daca isi bate joc de tine pentru ca il placi atunci inseamna ca nu merita sa plangi tu dupa el. Sunt sigura ca esti destul de frumoasa sa gasesti pe altcineva, nu trebuie sa faci o tragedie daca el nu te place. Stiu ca e greu, dar din fericire asemenea iubiri sunt majoritatea trecatoare, ca niste,, jocuri " din gimnaziu / liceu. Mai bine gandeste-te inainte si vorbeste cu el.fa-l sa se simta prost pentru ce face spunand ca aveai niste probleme sentimentale cand te-ai indragostit de el, deci iti erau dereglate simturile.Dar o intrebare :
- De unde stii ca el NU te place? Poate te simpatizeaza si el. Nu trebuie sa-i spui ca il simpatizezi, doar sa bati apropouri pana cand scoti ceva de la el happy Funda?

| DeEa007_4550 explică:

Multumesc mult. va dau la toti funda happy

| DeEa007_4550 explică:

Multumesc mult toti meritati o funda... dar pot sa dau doar una sad