| KimKimmyKim a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat. De fapt cred ca chestia asta s-a transformat in iubire, adica de 3 ani sentimentele pentru el au devenit din ce in ce mai mari, de aceea cred ca e iubire. Numai ca el nu prea e interesat de mine, sta cu niste fete si una din ele fosta iubita... Ne intelegem bine in general, asta vara cred ca chiar tinea si el la mine, imi mai trimitea mesaje destul de des, vorbeam chiar zilnic, imi trimitea :*, mi-a zis si de cateva ori ca sunt draguta ......si eu tot ii faceam complimente (face sala, il intrebam daca imi trimite poze cu "progrese" si eu ziceam ca arata bine -pentru ca chiar arata-), ne intelegeam asa de bine, dar totusi nu m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si nici eu pentru ca pe atunci era cu cineva si nu voiam sa fiu o curva sau o hoata de iubiti. Acum e singur, din vara pana acum ne-am inteles ok, nu la fel de bine, dar ok. Acum am inceput sa ne certam des, ne insultam (mai multa ma insulta, ii raspund si eu, eu una nu ma cred mereu cand il insult -uneori da- dar el chiar ma considera asa), ne batem (inainte ne ciondaneam, ma lasa sa mai castig uneori, acum da mai tare, nu ma mai lasa niciodata). Adica nu ziceti ca e vina mea, eu nu vin niciodata si dau in el fara motiv sau ceva, mai mult autoaparare eu si atat si un pic riposta. si ma doare inima, seara stau si plang cu orele realizand ca probabil numai am nicio sansa sau ca nu tine la mine nici macar un pic.
Sfaturi cum sa ma impac cu el si cum sa-l cuceresc si eventual cum sa ma cuplez cu el? Chiar sunt indragostita de tipu asta va rog funda cel mai bun raspuns, va implor din inima.

2 răspunsuri:
| Sesci a răspuns:

Cand vezi ca incearca sa te lovesca, opreste-l si intreaba-l de ce tot te loveste ca parca erati prieteni. Dar, foloseste o voce calma si uite-te in ochii lui... Incearca sa infiripi relatia care spuneai ca o aveai cu el vara, sa vorbiti din nou foarte des. Si mai incearca sa-l inviti sa stea in banca cu tine... Nu stiu, fa cat mai multe lucruri care sa va apropie mai tare :*

| jonnyhelp a răspuns:

Fa-l tu sa fie interesat de tine. Noi iti spunem doar niste pareri, dar trebuie sa vina de la tine ideile pentru ca tu il cunosti, tu stii ce ii place, ce nu, cum ar vrea sa fii, si cum ar uri sa fii. Gandeste-te la o metoda prin care sa-i deschizi ochii, sa-l faci sa fie interesat de tine. Nu stiu, poate ii plac fetele sexy, du-te si fa sala sa arati intr-atat de bine incat sa-i explodeze scula cand te vede. Ii plac pitipoancele, imbraca-te ca ele dar fii o fata simpla la comortament. Sunt multe criterii de mentionat aici, nu cred ca ai chef de citit o gramada. Deci una iti spun, daca e iubire adevarata, nu te vei da batuta niciodata. Love is the way, and it's magic! Stiu ca poti! sa-mi spui daca ti-a reusit. Is aici sa te sustin buddy! big hug Succes! funda baby! sper sa faci totul bine si ca te-am ajutat. si inca ceva. as vrea sa stiu ce ai facut, poate imi raspunzi, sa vad ce vrei de la viata si cum vrei sa actionezi, sa te ajut mai detaliat big hug good luck buddy!