| numesiprenume0 a întrebat:

Imi place foarte mult o fata, ne vedem des, as zice, dar doar in prezenta altor amici comuni(si lor le place, adica vorbesc la genul la care ar fi invidiosi daca ar fi cu mine intr-o relatie...). Ea vrea sa para genul independenta, nu vrea o relatie, desi pare a fi indragostita uneori de cate unul... Nu stiu ce tip de caracter are, ca sa nu zic altceva, dar daca nu o relatie, macar o noapte.
Despre mine... sunt timid cand vine vorba sa ma bag mai mult in seama cu ea, vorbesc si eu cu ea, dar nu la modul in care i s-ar parea interesante conversatiile pe care le purtam.
Nu pot si nici nu as vrea sa ii spun direct, de fapt nu as avea cum. As dori sfaturi despre cum as putea sa ii propun pe ocolite sau ceva cu subinteles...
Multumesc anticipat! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Prietene,

In societate se spune ca barbatul e capul familiei. Si se asteapta de la el sa faca primul pas, sa se exprime clar, sa conduca cu alte cuvinte.

Daca tu nu reusesti asta, atunci vei da ori peste o tipa ciudata, ori peste vreo aiurita care crede ca poate schimba lumea si care se va trezi la un moment dat.

Ea stie daca te place sau nu. Nu trebuie sa dansezi precum paunul pe langa.

Baga la atitudine. Poti sa te gandesti la niste subiecte si sa lasi frica aia ancestrala deoparte.

E usor de spus, mai greu de facut. Dar mai exista si riscul sa o pierzi daca nu faci asta.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi dacă nici nu porți conversații cu ea, gen și tu spui că-s neinteresante de ce crezi că ar fi interesată de tine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să-i spui așa pe ocolite.

Sunt timid, ți-am dat beep,
Dar să știi nu-ți cer nimic,
Dar dacă tu m-ia viola,
E nu m-aș opune, m-aș lăsa.

Ei vezi, așa... pe ocolite...

| Andreeush a răspuns:

Și ce ai de gând să faci?