| LiAnA_6557 a întrebat:

Îmi place mult de un baiat şi aş vrea să îl întreb dacă vrea sa fie cu mine. Ne înţelegem bine, vorbim mult... Dar nu ştiu sigur dacă mă place. Deşi odată am trimis un mass "hai să ne combină" (provocare) şi a dat de înţeles că ar vrea, dar eu ca proasta i-am spus ca e provocare angry. Oricum, cine ştie cel mai bun mod să-l întreb dacă vrea să fie cu mine? sad

Răspuns Câştigător
| unnimeni a răspuns:

Pai in timp ce va plimbati prin parc, sau in timp ce beti un suc, intreaba-l asa: ce ai zice daca intr-o zi te-as inntreba daca vrei sa fi iubitul meu?
Vezi ce zice, daca da de inteles ca ar vrea, nu ezita.
Bafta!

2 răspunsuri:
| AlexJB a răspuns:

Pai ai cateva variante. 1. Incearca sa il intrebi pur si simplu. Dar asuma-ti riscul daca va spune (NU). 2. Vorbeste cu el si asa din vorba-n vorba pe mess, intreaba-l asa din intamplare. Cum te considera, ce parere are despre tine si apoi intreaba-l. Dar normal el ar trebui sa faca acest pas. Mai bine il intrebi doar ce parere are despre tine si astepta. Dar daca vrei neaparat intreaba. Ca nu mori...

| Alee_5860 a răspuns:

Pai ar trebui sa-l intrebi in primul rand daca simte ceva pentru tine, daca ar dori sa aiba o relatie cu tine, sau eu cam asa procedeztongue...sunt foarte atenta la gesturile lui fata de mine, felul in care vorbeste cu mine, si daca sunt 100% sigura ca e ceva intre noi 2 ii spun ce cred eu; si daca sentimentele lui sunt reciproce atunci nu mai am nimic de asteptathappy