| roxy1998 a întrebat:

Imi place mult un baiat din clasa mea. el stie ca il plac uneori se poarta frumos cu mine si alteori nu (de cele mai multe ori e dragut) nu ma jignit cand a aflat ca imi place de el. noi doi avem temperamente diferite el e forte de treba si forte indraznet si eu sunt timida si fricoasa ...nu stiu ce sa fac il plac asa de mult... cum pot sa il cuceresc?

2 răspunsuri:
| marishcot a răspuns:

Trebuie sa inveti ce-i place lui, ce pasiuni are, sa gasesti subiecte despre asta.si cel mai important este sa l faci sa se simta bine.
cere-i pareri despre orice, fa-l sa se simta important.baietii apreciaza asta.
fi deschisa si sociabila, fara rusine, cu rusinea mori de foame.
spune=i cce gandesti, acopera-l cu gesturi tandre cum ar fi.un zambet inocent dar wild in acelasi timp, o atitudine mai mamoasa asa
sa nu-l sufoci, cu mesaje cu tot felul de pretexte pentru a vb cu el... daca o sa ffiti, sa nu-l controlezi.
trebuie sa reusesti in asa fel incat sa devii prietena lui, sa ti spuna singur ce face, sa aiba incredere in tine,
nu vb despre el cu fetele...ca o sa se ajunga sigur la barfa in grup.

si nu uita, optimista si increzatoare. nu ai cum sa nu reusesti.
baftabig grin. funda?smug

| roxy1998 explică:

Multumesc marishcot! si funda