| Dragosh02 a întrebat:

Imi place o fata de 3 ani. Suntem un fel de BFF dar eu vreau mai mult de atat. Acum 2 zile am mers cu ea la o activitate si m-a chemat sa-mi spuna o intrebare INTIMA. A inceput cu "Cum sa-ti spun.", am crezut ca spune ca ma place si vrea sa fie cu mine sau ceva de genul. Ii spun sa-mi spuna direct fara ocolisuri si ma treaba, "Crezi ca X ma place? Esti prieten bun cu el... si il cunosti. Crezi ca ma place?!" Pai X o place dar nu am vrut sa-i spun ca da deoarece as crapa de ciuda... in cele din urma ii spun ca "Da". Ea incepe ca are un "plan" si daca piot sa-i fac "lipeala". Ea stie ca o plac si chiar am adus vorba de asta. Dar degeaba. Ea continua sa spuna ca, citez,"I s-a pus pata pe X si nu iese cu nici un detergent".
Voi ce credeti? Cum o pot face sa il uite pe X si sa se uite si la mine? CUM?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci.
Cel mai probabil esti in friendzone pentru ea.
Nu o mai bagi asa des in seama, las-o pe ea sa-ti simta lipsa, clar o sa o faca.
Cand vorbesti cu ea ii povestesti de fetele cu care vorbesti tu si inventezi ca iti place de una, doua laughing.
Nu-i da atentie ceva timp, si o sa vezi ca dupa nu o sa stie cum sa faca sa mai stea de vorba cu tine.
Ii cam place sa fii acolo mereu pentru ea, zic sa o ignori ceva timp si apoi o sa vezi.

13 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Isi bate joc de tine, fugi cat poti de tare happy.

Nu ma crezi? Uita-te in urma la cum s-a purtat cu tine.

PS: Daca vrei sa strici totul, transforma o frumoasa relatie de prietenie intr-o relatie de scurta durata.

Eu unu nici nu ma mai agit cu amicele mele sa ma mai gandesc la asa ceva. Sunt 2 lucruri diferite.

| RAY a răspuns:

Man noi nu vrem ceea ce putem avea usor, mereu ne complicam si vrem ceea ce nu avem, tu esti in freindzone, baga indiferenta nu disperare, las ca nu mori e doar placere, hormoni isi zboara dar trece si eu am avut varsta ta, crede-ma ca cu timpul o sa vezi ce e iubirea si atractia

| mihai69 a răspuns:

Așa-ți trebuie dacă pierzi vremea cu minore.

| Emilian65 a răspuns:

Daca i s-a pus pata pe X, tu de ce mai stai cu ea?

| Kenya a răspuns:

Esti bagat bine in friendzoned rolling on the floor.
Nu ai ce face

| NameHarris a răspuns:

laughing Tu foloseste vanishlaughing)

| MidnightR a răspuns:

Wut? Cum adica "detergent"?
Se vede vere ce BFF cand nu da nici doi bani pe ceea ce simti tulaughing
Adica pe bune, tu ii ceri baiatului care te place sa-ti faca lipeala cu altcineva.
You get what I mean?

| Bernardus a răspuns:

Nu poti man. Daca stie ca o placi si face asta e clar ca e o tampita care isi bate joc de tine. eu zic sa o lasi in pace ca daca mai incerci mult sa te dai la ea ea stiind ca tu o placi o sa inceapa sa te vada ca pe un stalker, caz in care o sa ii creezi o repulsie, ori o sa te vada ca pe un caine loial de care o sa isi bata joc stiind ca tu nu o sa o lasi niciodata. Las-o in pace, ca si mie imi placea la un moment dat de o fata dar acum nici nu mai stiu ce imi placea la ea. Viata merge inainte

| Dragosh02 explică (pentru Bernardus):

Asa am sa fac man big grin
(Cel mai bun sfat)

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Eşti în cea mai urâtă situaţie de pe lumea asta : friendzone + că vrea să îţi călărească prietenul...

| Mihaelagirl a răspuns:

Poate doar a fost o chestie sa te scoata din friend zone. Asa am ajuns si eu sa fiu cu o fata cu care ma intelegeam ca tine, imi gasisem o fata pentru partea sarbatorilor si am fost cu ea la revelion la munte.

Cum sa il uite... cam greu

| GigiDin13 a răspuns:

Ti-ai luat o **** originala laughing))))))))

| ScriitorulRomantic a răspuns:

Asta patesti când ajungi in friend-zone.