| ImAgirl a întrebat:

Imi place un baiat din liceu, este cu un an mai mare
sunt momente cand ma ignora total, cand se uita la mine parca nu ma vede (sau chiar asa o fii) si alteori imi zambeste si faze diverse glume pe seama mea gen tras de par, "se impiedica" de diverse lucruri si ma ia in brate
nu inteleg de ce ma ignora cateodata? un ex:
veneam de la liceu si eram cu 2 fete, el era cu 2 prieteni, a vazut ca eram in spatele lui si a incetinit mersul pentru ca eu ma oprisem la un magazin, ba chiar s-a oprit si el, dar cand am trecut pe langa el s-a ascuns in spatele prietenului sau, se prefacea ca se uita in jos (nu e un bun actor!) parea penibil, iar prietenii lui se uitau la mine (mai aveau putin si bufneau in ras)
de ce face toate chestiile astea?

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

E cam copilaros!

| Castiel a răspuns:

Agree evolution a spus exact ce voiam eu sa spun laughing! asculta-i sfatul si dai funda merita!

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Din cate zici e din cauza ca e doar un copil...
Alt motiv e ca ii place sa faca misto si sa filtreze pentru ca il face sa para mai smecher in fata la restul colegilor sau colegelor.
Dar cand e in timpul liber (adica dupa ore) probabil nu mai simte nevoia sa impresioneze asa ca incearca sa te evite si face glume pe seama ta pentru ca el probabil considera ca lucrurile care le-a facut te-au facut sa te indragostesti de el. Dupa ore probabil zice la prieteni ca tu esti inebunita dupa el si ca el nu...
In fine, nu vreau sa ma complic cu explicatia.
Pe scurt e ca e doar un copil care gandeste ca un copil (ceea ce probabil esti si tu...). Ori cauti unul care gandeste mai matur ori renunti la baieti pentru o vreme (sau continui acest "joc" si vezi unde duce... dar oricum nu-ti garantez ca o sa duca undeva bine).

| noname_1435 a răspuns:

Nu vrea sa faca sexcu tine ca esti urita sau este ipotent si ii e rusine sa nu avansati