| anonim_4396 a întrebat:

In anul 1960 exista prezervativul?

Răspuns Câştigător
| TanteMarianne a răspuns:

Prezervativele vin din antichitate.Atunci erau facute din intestine de capra/oare/porc/vaca.Alea de latex au aparut prin 1920, iar marca Durex in jur de 1930.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca au existat si s-au folosit prezervativele de catre cei cei educati si informati, insa atat comercializarea precum si folosirea prezervativelor a fost interzisa intre anii 1966 si 1990, in urma decretului 770 din 29 septembrie 1966.

| mihai69 a răspuns:

Normal.

| Emilian65 a răspuns:

Da, exista.

| Hammurabi a răspuns:

Da.

| sofisis a răspuns:

Da. Exista ideea de prezervativ de foaaarte mult timp.