| romanaols a întrebat:

In ce credeti mai mult? prietenie sau iubire?

Răspuns Câştigător
| Bullweif a răspuns:

Ma amuza teribil raspunsurile siropoasehappy pot sa-ti tin o mica predica aici despre cele 3 cuvinte care definesc dragostea in greaca(eros, fileos, agape). Nu o fac, daca vrei totusi dai un pm. In afara situatiei cand vrei sa ajungi fata batrana sau burlac, alegi iubirea, pentru ca e mai usor sa ai o iubita/iubit pe bune decat prieteni/e. Nivelul de familiaritate e mult mai mare in prima situatie, asa ca daca il alegi sau o alegi cum trebuie ai sanse mai mici sa fii dezamagit/a. Sporuri!

8 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Bună zambetpervers,
În amândouă cred, dar amândouă sunt trecătoare... Azi ţi se pare că respectivul îţi este prieten, iar mâine îţi dai seama că e un mincinos. Sau în cazul iubirii, azi crezi că te iubeşti cu respectivul, iar mâine el se vede cu altă fată. Dar depinde de felul omului.

| Forevăr a răspuns:

Ambele.
-Nu exita pritene fara putina iubire.
Amandoua se completeaza.

| deea89 a răspuns:

Nici una nici alta...cel putin momentat pentru ca am fost dezamagita si ranita din partea unei prietene foarte buna si din partea fostului iubit asa ca na straight face

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Eu cred in amandoua fiindca se completeaza.
Nu ai auzit? -> :

Intr-o zi dragostea si prietenia se intalnesc pe strada. Dragostea intreaba:
-Daca eu exist, tu ce rol mai ai?
Prietenia raspunde:
-Ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima.

funda?

| BillyX a răspuns:

In ambele, depinde de situatie happy

| BroascaCuElice a răspuns:

Nici una:]

| Whispers a răspuns:

Aici raspunsul e clar... prietenie. iubirea vine si trece dar prietenia ramane. Sunt sigur de asta. Chiar am citit pe net undeva cica "se adreseaza iuirea (dragostea) catre prietenie spunandu-i: daca eu exist tu de ce mai esti? iar prietenia spune: ca sa repar acolo cand tu ai stricat totul. ( ceva d egenu era.) sau :un prieten in viata e mult. Doi inseamna foarte mult. Trei e aproape imposibil. Sper ca te-am ajutat. Funda pls?

| Scriitoarea a răspuns:

Prietenia e strans lagata de iubire. Nu poti fi prieten cu cineva daca nu-l placi destul de putin. Deci, pentru mine amandoua sunt foarte importante.