| HighByTheBeach a întrebat:

Buna? Ce credeti despre prietenie?

Răspuns Câştigător
| Delicacy a răspuns:

Prietenia este un mod de viaţă,este ceva indispensabil oamenilor,prietenia este totul. Până şi un om cu handicap are nevoie de cineva cu care să comunice,care să-l ajute să supravieţuiască. Nimeni nu poate trăi fără prieteni, chiar dacă stăpânește toate bunurile lumii. Când spun prietenie,nu mă refer la cele două concepte inventate de minţile obsesive cum ar fi : prietenia adevărată, falsă, cu beneficii. Prietenia este una singură.Ea presupune respect, ajutor reciproc, încredere şi sinceritate în absolut orice situaţie.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă legătura de prietenie este una de calitate, înseamnă că sunt un om norocos!
Pa, pa.

| Mădă0611 a răspuns:

Buna!
Nu prea exista. "Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv." Arthur van Schendel

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Asa e, dar daca exista e un lucru frumos.