| ioana_2416 a întrebat:

In ianuarie mi-a venit menstruatia pe 12, in februarie nu mi-a venit, in martie pe 4 si in aprilie pe 10. in decembrie nu am avut un act sexual, doar ne-am jucat. burta mea pare mai marestraight face. sunt sanse sa fiu insarcinata?

4 răspunsuri:
| aliybella a răspuns:

Menstruatia poate sa iti vina si peste sarcina, iar la burta se obsv dupa 4 luni de sarcina, mai bine fa-ti un control poate e doar o dereglare

| nikol1 a răspuns:

Nu prea am inteles intrebare ta. dar daca p 4 martie si p 10 aprilie ti-a venit inseamna ca nu esti. acum daca mai iei si tu in greutate nu inseamna ca ai bebe. dar sa fim seriosi de ce nu te protejezi daca iti este frica. sunt o gramada de metode, nu mai suntem p vremea lu bunik, inainte sa te joci cu... informeazate ca sa nu ai surprize neplacute. fa si un test ca sa dormi mai linistita.

| nikol1 a răspuns:

Stai linistita ca nu esti

| ioana_2416 explică:

Un test de sarcina am facut luna trecuta intr-o dimineata si a iesit negativ.am asteptat doar vreo 5-6 minute.si am mai facut unul in februarie, intr-o seara care a iesit tot negativ doar ca am asteptat doar vreo 4 minhappy