| RAY a întrebat:

In lipsa atractiei fizice poate exista iubire fata de o persoana?
experiente personale as vrea sa citesc

10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Poate sa existe dar chestia asta e rara.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poate exista, eu am ajuns sa imi iubesc prietena pentru frumusetea ei interioara, chiar daca nu e vreo frumusete, apreciez interiorul nu ambalajul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti iubi si dacã nu e foarte multã atractie fizica, uneori imi place personalitatea unor fete chiar daca sunt fete care ma atrag fizic mai mult.
Acum nu cred cã sunt foarte multe persoane atat de hidoase incât sa nu te vezi facand sex.
Deci Depinde uneori unele sunt frumoase, dar degeaba.

| Xelon a răspuns:

Iubire platonica, da.
In schimb sa am o relatie cu o persoana care nu ma atrage fizic deloc pentru mine ar fi imposibil.

Răspuns utilizator avertizat
| Shimozukushiki a răspuns:

Eu zic că da, am un prieten care stă cu o grasă pitică și... e de mai bine de 1 an și ceva cu ea, fac pariu că nu e atracție fizică, că nici la față nu e cine știe ce (sau o fi că are ce ***? Zic și eu, nu știu...)

| Marian9978 a răspuns:

Da..consider că fără atractie relația nu rezistă.

| Defalucy a răspuns:

Da.

| TeenAdvicer a răspuns:

Da. Mi s-a intamplat