| RAY a întrebat:

Iubirea poate aparea in lipsa atractiei fizice?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Eu zic că nu.
Iubirea adevărată poate supraviețui dispariției atracției fizice.
Dar asta e cu totul altceva.
Dar apariția iubirii în lipsa atracției fizice, probabil e imposibil. Dacă ar fi așa, n-ar mai exista nici o diferență între hetero și homo. Dacă te-ai putea îndrăgosti fără atracție fizică, te-ai putea îndrăgosti și de un partener de acelaș sex. Pentru că atracția fizică e singura care îți definește orientarea sexuală.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Un raspuns rational si stiintific
https://www.youtube.com/......tps?/watch

bravo

8 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Evident,mai exista si alte tipuri de atractie nu doar fizica.

| Drimmero a răspuns:

Trebuie oarecum sa te atraga persoana respectiva (si) fizic ca sa te poti indragosti, iar de acolo sa apara si iubirea adevarata care apare pe parcurs.

| Plato a răspuns:

Bineinteles, nu au nicio legatura.

| Emma30555 a răspuns:

Ca sa apara iubirea e nevoie de mai mult decat atractie fizica, in lipsa ei posibil sa nu apara deloc dar e posibil ca atractia sa apara in timp, depinde. E o intrebare la care nu se poate raspunde cu da sau nu, caci si gusturile se mai schimba, un nu clar este atunci cand persoana nu e deloc genul tau, nici fizic nici ca om ca fire, nici ca educatie adica e 0 atractie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam greu de spus.
E ca si persoana aia care are caracter fain dar nu simt atractie fizica, de regula trebuie facutã o paranteza intre cele doua, ca pot fi si persoane care existã atractie dar nu-ti place caracterul.
Eu cred cã avarul e undeva pe la mijloc, cam toti alegem dupa persoane intre 5-10 din perspectiva fiecaruia si dupã daca apare "iubirea", dar nu, nu ai cum sa stai cu o persoana daca nici macar nu ai erectie.

| lovelyunicorn48 a răspuns:

Da, dar nu de durată

| Plato a răspuns (pentru lovelyunicorn48):

Te rog sa detaliezi.