| xGloryaax a întrebat:

In primul rand :BUNA TPU, pai un baiat de la scoala cam vrea sa-mi dea de inteles ca ii place de mine(si eu il plac)si poate credeti ca sunt lasa dar daca i-as spune pe mess ce simt ar fi mai usor sau mai greu pentru mine? ps dau funda +vot

Răspuns Câştigător
| YoYoLicious a răspuns:

Parerea mea e diferita de celelalte doua...Ideea e ca trebuie sa faci cum te simti tu mai confortabil. Daca baiatul te place cu adevarat, nu ii va pasa ca ii spui p mess sau fata n fata, din moment ce in final va fi cu tine. Daca esti o fire mai timida, ii poti spune si pe mess, doar nu vrei sa risti sa ii vorbesti fata-n fata si sa stricit totul din cauza emotiilor, sa spui ceva, dar, de fapt tu sa vrei sa zici altceva, sa te balbai, sa te incurci. Poate el nu va intelege clar mesajul pe care vrei sa i-l transmiti. Si nu trebebuie sa-l lasi pe el sa iti spuna ca te place. Nu trebuie sa uiti ca si unii baieti sunt la fel de timizi ca fetele si poate isi pun aceeasi problema ca tine" daca nu ii place de mine? daca o sa ma refuze? daca o sa creada ca sunt un las pentru ca vreau sa ii zic pe mess si nu am tupeu sa vorbesc fata-n fata cu ea". Un alt motiv pentru care ai putea sa faci tu primul pas este ca baietilor le plac fetele hotarate, care stiu ce vor, care nu asteapta ca ei sa faca totul. S-a dus vremea cand fetele trebuiau sa astepte ca baiatul sa le vorbeasca, sa le spuna ce simte...Fii hotarata, spune-i ce simti, indiferent de cum o faci, pe mess sau fata-n fata. Daca baiatului ii place de tine, veti fi impreuna. Si oricum, riscul sa fii ranita exista si dupa 2 ani de relatie, deci sa nu-ti para rau daca faci o greseala si nu e el baiatul care iti trebuie. Mai sunt si altii pe lumea asta. Pupici si sa ma anunti cum iti merge:*

3 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Pentru mine una, cred ca ar fiii mai simplu sa-i spun ca il plac pe mess
dar adevarul este ca mai bine e sa-i spui ceea ce simti fata in fata pentru ati putea exprima sentimentele fata de el prin cuvinte nu prin scris
sper ca te-am ajutat

| funditza_3597 a răspuns:

Salut, eu cred ca ar trebui sa il faci sa spuna ca el te place(poate ma insel) dar sunt unii baieti care ii dau de inteles unei fete ca o place si apoi o fac sa sufere spunand ca s a inselat etc.(sper sa nu fie in cazul tau), incerca sa vezi ce e in capul lui vorbind pe mess fiind intai numai prieteni foarte buni, daca totusi vrei sa ii spui zii in fata sa vezi cum reactioneaza ca sa stii ce simte pentru tine Sfat:pe mess toata lumea poate minti spunand ca te iubeste etc. razand de tine fata in fata poti vedea daca zambeste, rade... vreau sa spun ca astfel afli daca si el simte acelasi lucru pentru tine... funda?

| Cybercry a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa vorbesti fata in fata cu el. Dupa parerea mea e cel mai bine asa happy