| onlygirl9 a întrebat:

Buna:* Acum aproape un an am cunoscut un baiat la scoala, de fapt il stiam dar pana atunci nu vorbisem deloc cu el. Pe parcurs tot am inceput sa vorbim pe mess la scoala sa ne salutam si am devenit foarte apropiati si buni prieteni.Ne intelegem foarte bine dar ne certam foarte des din nimicuri dar uneori ne mai certam si din alte motive. Intr`o seara cand ne-am certat a vorbit cu prietena mea si i-a spusca este foarte trist ca ne-am certat si ma place foarte mult si vrea sa fie cu mine. De catva timp imi spune ca ma uibeste foarte mult si ca nu a mai tinut la o fata atata de mult ca la mine. Eu tin foarte mult la el ca la un prieten da nu sunt sigura daca mai simt si altceva. De multe ori cand il vad pe afar sau cand vine mai aproape si vorbeste cu mine simt friguri in mine si in ultimul timp ma gandesc foarte mult la el. Cateodata cand ma imbratiseaza ma simt asa de binee parca nu l-as mai lasa sa se desprinda de mine. Dar eu cum sunt mai incapatanata de multe ori cand umbla cu mai multe fete spun ca ii place de una dintre ele. Dar el mi-a spus ca numai pentru mine are ochi. Si eu cred ca il plac sau nu sunt sigura ce simt pentru el. Ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pune-ti in ordine ceea ce simti, e foarte posibil ca el sa te placa, sa tina la tine daca se comporta asa cum spui tu; daca crezi ca simti la fel atunci contiuna sa vb cu el, arata-i ca il placi si poate se va lega o frumoasa poveste de iubire.
Doar tu sti ce e in sufletul tau si ce simti pentru el, dar parerea mea e ca il placi si tu din moment ce te cam gandesti la el, te simti bine cand e cu tine, cred ca il placi si tuhappy. Poate esti confuza, depinde si de varsta voastra.
Totusi eu zic sa incerci sa fi cu el, dar sa te gandesti bine inainte, oricum nu cred ca ai de pierdut daca incerci ceva mai mult, adica sa fiti impreuna, el tine la tine din cata observ.

| Kidd ♡ a răspuns:

BunakissPai ce sa zic.si eu am patit la fel ca tine. El m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el iar eu i-am spus nu straight face si de atunci am inceput sa il iubesc si pana la urma am reusit sa fim impreunalove struck.Crede`ma ca am suferit mult cand i-am spus nu, dar el a suferit si mai mult.Ba chiar nu am mai vorbit si ne-am certat.Deci trebuie sa fii sigura pe tine! Sper ca nu o sa faci greseala pe care am facut`o eustraight face, dar asta depinde de tine.

Ai grija de tinekiss si sa ne tii la curentlove struck! Bye!

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

La ce sa se combine la cartela. Daca ti la el e bine sa te bagi cu el ca nu ratezi nimic.

| IRI_5028 a răspuns:

Combina-te si tu cu el ca doar nu mori.

| believe a răspuns:

Fii mai curajoasa, avind in vedere ca el face primul pas, daca vezi ca-ti faci rau, de ce il respingi? daca te simti atit de bine cand te cuprinde-tine-l si tu si nu-i mai da drumu:e viata ta, e dragostea ta, asa ca LUPTA!

| onlygirl9 explică:

Aam 14 ani si el are tot 14