| anonim_4396 a întrebat:

In timpul menstruatiei poti ramane insarcinata? Am facut-o in ultima zi a menstruatiei,( nu mi-a mai curs deloc, decat am avut niste secretii maronii) si s-a rupt prezervativul exista riscul de a ramane insarcinata? E mai sigur sa iau pastila de a doua zi?

7 răspunsuri:
| Octavutzu a răspuns:

Daca tu crezi ca a apucat sa curga sperma in tine este cel mai probabil sa ai sansa de a ramane. Sfatul meu e sa incerci un test de sarcina si apoi in functie de rezultat sa iei medicamente adecvate pentru prevenire. Daca nu este prea tarziu.

| 2696 a răspuns:

Poti lua pastila in primele 72 de ore de la contactul sexualwinking de obicei nu poti ramane insarcinata cand esti la ciclu dar mai bine ia pilulawinking

| mikaela25 a răspuns:

Nu stiu foarte bine, dar cred ca nu

| adryanna_7314 a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata in timpul menstruatiei.si nu ar fi trebuie s iei pastila d a doua zi

| bubulikutza a răspuns:

Nu nu poti ramane.Nu ai voie sa iei 72 de ore pastile, de la contactul sexual.

| ninicuta a răspuns:

Pai aici depinde daca a dat dumul in tine dar pastila trebuie sa o ei a 2 zi

| pushtoaica18 a răspuns:

Nu exista riscul si nu are rost sa iei pastila de a 2 a zi. pretenu tau ar trebui sa si`o scoata afara inainte sa se termine sau cel mai bine e sa folositi prezervativwinking