| Raul_2771 a întrebat:

Am o intrebare mai... >:". De doua saptamani am facut-o cu prietena mea si s-a rupt prezervativul, dar eu nu ejaculasem. Ea era in ultima zi de menstruatie si mi-a spus ca in acea zi a mai avut cateva scurgeri maronii. Exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata?
Va rog raspundeti-mi pentru ca suntem amandoi foarte ingrijorati.
Multumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Nu cred ca are cum sa fie insarcinata.Mai asteptati sa vedeti daca ii vine menstruatia prietenei tale normal si daca ii intarzie poate face un test de sarcina dupa o saptamana dupa ce i-a intarziat.Multa grijahappy

| christinebubu a răspuns:

Foarte foarte mica. aproape nula

| marthaa a răspuns:

Daca ea zice ca era la sfarsitul menstruatiei din cate stiu eu mai mult ca sigur nu are cum sa ramana insarcinata.

| dariaelena a răspuns:

Nu a ramas, pentru ca nu ai ejaclat.Iar in legatura cu scurgerile maronii e posibil sa fie racita, sau vreo dereglare hormonala...

| gya_5588 a răspuns:

Nu a ramas. daca nu ai ejaculat nu a ramas.iar in perioada menstruatiei fertilitatea nu e la fel de mare.

| MariusUCV a răspuns:

Atata timp cat nu ai ejaculat nu ai de ce sa-ti faci probleme, e imposibil sa ramana insarcinata, pentru ca nu are cu cewinking(lipseste samanta tongue)

| NichiforSolitaru a răspuns:

Nu ii asculta pe ceilalti. Exista o posibilitate de 60% sa fi ramas gravida. Acum, asta e, daca e sa fie, sper sa fie baiat.

| dafna a răspuns:

Exista posibilitatea sa nu fi ramas insarcinata, fiecare are perioada sa de ovulatie, dar spre sfarsitul ciclului mai rar. Exista insa si ovulatii spontane, ceea ce poate incurca de multe ori calculele oamenilor si mai exista si "picatura placerii" picatura in care spermatozoizii sunt muuulti si apti si asta se intampla sa apara chiar si la preludiu.
Nu cred ca a ramas insarcinata dar cred ca e bine sa stii ca nu se rezuma totul la momentul x:era ea la ovulatie ai ejaculat tu sau nu, pot exista si suprize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cazuri in care femeia ramane insarcinata in timpul perioadei de menstruatiei. Nu ai ejaculat, dar inainte de ejacularea finala exista niste pierderi de sperma, preejaculare. Scurgerile maronii pot fi finalul menstruatiei, cand se curata uterul de "reziduuri". Cel mai bine sa faca un test de sarcina. Daca a ramas insarcinata, placenta dezvolta la scurt timp dupa fertilizarea ovulului un hormon (hCG). Testul se poate face la cateva zile dupa actul sexual(7zile). Bafta!

| sk1llz0r a răspuns:

Daca nu folosesti prezevative de calitatelaughing

| tamango007 a răspuns:

Nuuuuuuu dragule si dai inainte fara e placerea mai mare!