| acristi a întrebat:

In ultimele 2 sapt am stat cu prietena mea acasa si am intretinut aproape zilnic relatii sexuale protejate. Cu mici exceptii(penetrari de maximum 1 2 minute la inceputul actului) si cu 2 incidente de rupere a prezervativului dar oprire imediat dupa. Acum suntem plecati de o zi doar pe drum si ne intoarcem azi. Inainte sa plecam am avut o partida de sex in care am observat oleaca sanii mariti, dar dupa nu mi s-au mai parut. Prroblema e ca suntem panicati pentru ca pe drum, cu trenul a avut stari de greata crampe si dureri de sani, dar posibil sa fie din cauza semnelor lasate la ultima partida. Suntem plecati pe tren de ieri seara pana la Buc si ne intoarcem inapoi, deci noaptea nedormita. Toate ejacularile au fost afara dupa minute de masturbare. Exista risc? Ciclul ar trebui sa ii vina in 4 5 zile. Rog seriozitate.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt semne ca-i vine ciclu, doamne frate laughing)

| Violleta2022 a răspuns:

Spui ca ati avut sex in ultimile 2 saptamani, deci, pe vremea aia, fata era la inceput de perioada fertila.
Daca absolut toate partidele sexuale au fost protejate, chiar si cele de 1-2 minute, atunci nu sunt sanse de sarcina,
Daca ai ejaculat afara nu are importanta, pentru ca, intotdeauna ramane sperma pe teava de la partida sexuala precedenta, care se scurge involuntar in vaginul fetei, la urmatoarea partida sexuala, cand au loc mai multe partide consecutive de sex, lasand-o insarcinata imediat, daca fata este in perioada fertila.
Deci, vin si intreb inca odata:
In perioada asta, ai introdus vreodata pensiul fara prezervativ, chiar si pentru 2 secunde?
Pentru ca de ai facut-o, chiar si pentru 1 penetrare, atunci sunt sanse de sarcina.

| Roxanamihaela25 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu am cu prietenul meu 1 an si jumatate si nu facem protejat.iar la mine nu s-a intamplat nici macar o data sa raman gravida.

| Issabelle6789 a răspuns (pentru Roxanamihaela25):

:-| asta nu e o regula ca nici nu se va intampla vreodata?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roxanamihaela25):

ASta nu-i o regula, ca asa apar accidentele!
Cand te joci zilnic cu focul, odata si odata tot te arzi, indiferent cat de atenta vei fii, atat vreme cat va jucati neprotejati.

Vezi si tu, daca nu-ti vine ciclul, fa un test de sarcina dupa 7-10 zile de intarziere.
Corect si exact este DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, este posibil sa nu fie gravida.

| Necunoscut436 a răspuns:

Daca sperma nu a ajuns in vagin nu este insarcinata. Ar avea totusi simptomele unei sarcini. Mergeti la medic

| acristi explică:

Tin sa mentionez ca in seara cand am postat intrebarea, a facut 2 teste de sarcina de la producatori diferiti(barza si secure) ambele fiind negative fara nicio dunga secundara, oricat de putin vizibila. De asemenea greturile, oboseala si durerile de gat au disparut dupa ce ne-am culcat dupa drum.